Döntés helyett ismét halasztás történt a bákói táblabíróságon a korondi hulladékátrakó építkezési engedélye ügyében.
2017. február 14., 18:162017. február 14., 18:16
2017. február 14., 18:172017. február 14., 18:17
A korondi Sórét utcai hulladékátrakó és -tömörítő építkezési engedélyének visszavonása ügyében folyó per soron következő tárgyalását és az ítélet kihirdetésének időpontját február 17-ére halasztották.
Katona Mihály, Korond község polgármestere lapunknak elmondta, hogy a 2011-es határozatot, amellyel a hulladékátrakó jelenlegi – akkor még a korondi önkormányzat tulajdonát képező – területét átadták a megyei tanácsnak, csak a táblabíróság döntése után vonhatja vissza a korondi önkormányzat. A polgármester szerint a dokumentum már elő van készítve, és a bákói táblabíróságra áthelyezett tárgyalás eredményétől függetlenül – vagyis hogy a hulladékátrakó építkezési engedélyét visszavonják-e vagy sem – a korondi önkormányzat visszavonja a területátadási határozatot.
A községvezető hangsúlyozta, továbbra is ragaszkodnak ahhoz, hogy csakis az új területen épülhessen fel a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási projekt részét képező szelektív hulladékgyűjtő és -átrakó állomás.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
Számos alkalommal besétált az Árvátfalván lévő házak közé egy fiatal hím medve, amely egyszer gyereket is megijesztett a településen. Ezt a példányt fogták be csapdájukkal a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vadőrei.
Elkezdi a régi aszfalt felmarását a kivitelező kedden délben a Tamási Áron utcában, a művelődési ház és a körforgalom közötti szakaszon – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) tagjai hétfői ülésükön a parajdi sóbánya jövőjének két lehetséges forgatókönyvét vizsgálták meg – számolt be az elnöki hivatal.
szóljon hozzá!