Hanem hova is kerülne a hulladék? Nos, bizonyos esetekben úgy tűnik, teljesen mindegy, hogy van-e vagy sem, a szemét a földre, a hulladéktároló mellé kerül. Emellett pedig már olvasónk sem tudott úgy elmenni, hogy meg ne örökítse.
2016. május 31., 19:302016. május 31., 19:30
Napi szemétdomb címmel küldött néhány képet szerkesztőségünkbe egy olvasónk, a fotók a székelyudvarhelyi Tamási Áron Lakástulajdonosi Társulás tömbházai melletti áldatlan állapotokat örökítették meg.
Az ott lakók naponta szembesülnek azzal a helyzettel, hogy illegális hulladékot hagynak a képen látható szeméttároló környékén – mondta el Zólya Attila, a társulás vezetője. Nem tudják, kik azok, akik oda viszik a hulladékot, mert a szemetelők olyan időpontokat választanak, amikor nincs nagy forgalom. Többnyire nem az ott élők hulladéka, hiszen volt rá példa, hogy nagy mennyiségű állati ürüléket találtak, ami nyilvánvalóan pajtatakarításból származott, de hagytak már ott tetemes mennyiségű levágott gallyat és építkezési törmeléket is – mesélte Zólya. Szerinte egy térfigyelő kamera kihelyezése jelentene megoldást.
Az eset kapcsán megkerestük a székelyudvarhelyi hulladékgazdálkodással megbízott vállalatot. Mint Koszta Attilától, az RDE vezetőjétől megtudtuk, napi rendszerességgel kiürítik a tárolókat, hetente kétszer pedig a gyűjtőpontok környékét is megtisztítják. Egyébként ők egyre ritkábban találnak illegális hulladéklerakásokat, és – tapasztalatuk szerint – csökkent a szemeteskukák körüli rendezetlen állapotok előfordulása is, köszönhetően a helyi rendőrség alkalmazottainak, akik naponta kétszer ellenőrzik a tárolók környékét, és felszólítják, majd megbüntetik a szabálytalankodókat.
A büntetés természetes személyeknek 100-tól 500 lejig, cégeknek pedig 1000-től 1500 lejig terjed, míg az építkezési hulladék lerakását 200-tól 1000 lejig terjedő bírsággal szankcionálhatják.
A Korond-patak elterelésével kapcsolatos munka kritikusabb része lassan befejeződik, ám így is tizennyolc napos késéssel számol a kivitelező. A sóbányánál egyébként kisebb földmozgásokat is érzékeltek a berendezések.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb harminc nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
szóljon hozzá!