Megrongáltak egy köztéri szemeteskukát vasárnap a székelyudvarhelyi Kút utcában. Utánajártunk, mennyibe kerül ez a városnak, s milyen gyakoriak a hasonló esetek.
2016. május 09., 19:462016. május 09., 19:46
2016. május 09., 20:152016. május 09., 20:15
Nagyon gyakori a köztéri kukák rongálása – reagált megkeresésünkre Ülkei Zoltán, a polgármesteri hivatal városgazdálkodási osztályának vezetője. A városi parkban például a rongálók több esetben a Küküllőbe dobták a letört szemeteseket. Ilyenkor – ha bejelentést kapnak – embereket küldenek a helyszínre, hogy kiemeljék a vízből és visszategyék a helyére a kukákat.
Az is gyakori, hogy a szemetest csak leverik, de több példa volt arra is, hogy leakasztották és elvitték, ilyenkor pedig újat kellett tenni a helyére. Egy kisebb javítás 15 lejbe kerül, egy teljesen új kuka ára pedig 156 lej.
Ülkei Zoltán ugyanakkor elmondta, nagyon gyakori az útjelző táblák megrongálása is, ezek helyreállítási költsége pedig jóval magasabb, 250–300 lej. Viszont ami még nagyobb problémát jelent, hogy balesetveszélyt okozhat a táblák megrongálása.
László Szabolcs, a helyi rendőrség vezetője elmondta, a közvagyonrongálás bűncselekménynek minősül, és három hónaptól két évig terjedő szabadságvesztés vagy az értékhez igazított pénzbírság szabható ki érte. Tavaly két közvagyon elleni rongálást jelentettek a rendőrségen, mindkét esetben sikerült elkapni az elkövetőket, akik megtérítették az okozott kárt.
A Korond-patak elterelésével kapcsolatos munka kritikusabb része lassan befejeződik, ám így is tizennyolc napos késéssel számol a kivitelező. A sóbányánál egyébként kisebb földmozgásokat is érzékeltek a berendezések.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb harminc nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
szóljon hozzá!