Több hónapja tiltja már a törvény azt, hogy szerződésbontási díjat követeljenek ügyfeleiktől a szolgáltatók, a kábeltévé- és internetszolgáltató cégek, valamint telefontársaságok körében még mindig elég gyakran előfordulnak olyan esetek, hogy "lelépési" díjat vagy több havi előfizetési díjat követelnek a szerződést felbontani kívánó klienstől.
2010. november 02., 16:182010. november 02., 16:18
A július második felében életbe lépett 2010/161-es törvény értelmében a különböző szolgáltatók (telefontársaságok, kábeltévé- és internetszolgáltató cégek stb.) már nem kérhetik az úgynevezett lelépési díjat azoktól az ügyfelektől, akik a megkötött szerződés lejárta előtt kívánják azt felbontani. Ennek ellenére a szerződésbontási díjat továbbra is követelik egyes szolgáltatók, ami a fogyasztóvédelmi panaszok számában is megmutatkozik.
„Folyamatosan érkeznek ilyen jellegű panaszok. Vannak cégek, amelyek azt gondolják, rájuk nem vonatkozik a törvény, pedig a jogszabály senkivel nem kivételez” – mondja Kolcsár Béla, a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség ügyvezető igazgatója. A felügyelőség vezetője azt is közölte, havonta 20–30 ilyen jellegű panaszt kapnak, ezeket azonban iktatás után legtöbbször tovább kell küldeniük azokba a megyékbe, ahol a szolgáltatók bejegyzett székhelye található, így ezek a reklamációk nehezebben oldódnak meg. A panaszosok egy része a szerződésbontási díjat kifogásolja, mások pedig azt, hogy a szerződésbontás ellenére ki akarják fizettetni velük a bérlet értékét a hátralevő időszakra is – sorolja a leggyakoribb reklamációkat Kolcsár Béla.
Az elnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében rámutatott, Romániának van jövője, és ez nem 20-30 év múlva, hanem várhatóan 2-3 évig tartó korrekciós időszak lejártával érezhető lesz.
Egy 32 éves motoros életét vesztette, és egy 15 éves fiatalkorú megsérült egy súlyos közúti balesetben szombat hajnalban a Kolozs megyei Magyarkapus településen.
Több útszakaszon is forgalomkorlátozásokra kell számítani Maros és Hargita megyében, az ott zajló útjavítási munkálatok miatt, a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP) tájékoztatása szerint.
Szombaton 1200 küldött részvételével rendkívüli tisztújító kongresszust tart a parlament épületében a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz arról biztosította Ilie Bolojan miniszterelnököt, hogy jómaga és pártja „szemrebbenés nélkül” támogatják a második deficitcsökkentő csomag részét képező, pénteken bejelentett reformokat.
A második fiskális csomagnak nem csak a bírák és az ügyészek nyugdíját, hanem az összes különnyugdíjat szabályoznia kell – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan.
Ilie Bolojan pénteken bejelentette, hogy a kormány második deficitcsökkentő csomagjának része az állami vállalatok reformja, ezen belül az igazgatótanácsaik létszámának csökkentése és a vezetőik juttatásainak korlátozása.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
A parlament épületén lévő antennák és elektromágneses mezőt generáló berendezések azonnali leszerelését kérték pénteken a szenátus alkalmazottainak szakszervezetei, arra hivatkozva, hogy a kormány korlátozni készül a veszélyességi bérpótlékot.
A marosvásárhelyi magyar közösség ünnepét, a Vásárhelyi Forgatagot idén augusztus 27–31. között szervezik meg, idén pedig a „vásárhelyiség” köré épül. A tizenkettedik családi rendezvényen mindenki talál magának való programot idén is.