Fotó: Barabás Ákos
Egyelőre nem fizette ki a vízügyi igazgatóság az árvízvédelmi és karbantartási munkálat címén elvégzett udvarhelyi medergyalulásért kapott büntetést. A szeptemberi beavatkozás miatt harmincezer lejre bírságolta meg a vízügyet a környezetőrség.
2016. október 12., 17:532016. október 12., 17:53
2016. október 12., 17:542016. október 12., 17:54
Olyan ez a vízi élőlényeknek, mintha egy városban lebombáznák az összes épületet – mondta korábban a medergyalulás hatásairól Demeter László biológus-kutató. A markológéppel végzett munkálatokat nem sokkal a lakossági bejelentés után a Hargita Megyei Környezetőrség munkatársai a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület képviselőivel együtt tekintették meg, és már akkor kiderült, hogy a beavatkozásra nemcsak hogy nem kapott, de nem is kért jóváhagyást a Maros Vízügyi Igazgatóság a Hargita Megyei Környezetvédelmi Ügynökségtől.
Mivel a beavatkozásnak súlyos következménye is lehet a folyó élővilágára, ezért harmincezer lejes büntetést szabott ki a környezetőrség, és arra is felszólították a vízügyet, hogy hagyják abba a munkálatokat – magyarázta lapunknak Balla Izabella, a megyei környezetőrség vezetője. Mint elmondta, a jegyzőkönyvbe belefoglalták, hogy a Hargita Megyei Környezetvédelmi Ügynökség dönthet arról, miként állíthatja vissza eredeti állapotába a vízügy a folyó legyalult szakaszát.
A szeptemberben kiküldött felszólítást nemrég vette át a vízügy, de Balla Izabella szerint egyelőre semmilyen reakció vagy válasz nem érkezett az intézmény részéről, csupán a bizonylat, hogy átvették az aktacsomót.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
Számos alkalommal besétált az Árvátfalván lévő házak közé egy fiatal hím medve, amely egyszer gyereket is megijesztett a településen. Ezt a példányt fogták be csapdájukkal a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vadőrei.
Elkezdi a régi aszfalt felmarását a kivitelező kedden délben a Tamási Áron utcában, a művelődési ház és a körforgalom közötti szakaszon – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) tagjai hétfői ülésükön a parajdi sóbánya jövőjének két lehetséges forgatókönyvét vizsgálták meg – számolt be az elnöki hivatal.
A tervezettnél lassabban haladnak a Korond-patak ideiglenes eltereléséhez szükséges csövek összehegesztésével és felszerelésével a parajdi sóbányánál, így tíz-tizennégy napos késéssel kell számolni a munkálatok július 1-jére ígért befejezéséhez képest.
szóljon hozzá!