Fotó: Pál Árpád
Többéves működése után, gazdasági okokra hivatkozva, hamarosan bezárják a CEC Bank farkaslaki kirendeltségét. Noha elvileg a bankautomata továbbra is üzemelni fog, a lakosoknak a későbbiekben Udvarhelyre kell jönniük a személyes ügyintézés érdekében. A polgármester szerint már nincs mit tenni, a kirendeltséget bezárják.
2016. július 13., 13:082016. július 13., 13:08
Bezárják a CEC Bank farkaslaki kirendeltségét, és valamit tenni kéne ennek megakadályozásáért – hívta fel figyelmünket olvasónk. Albert Mátyás Hargita megyei önkormányzati képviselőt másfél hete tájékoztatták a problémáról a helybéliek, akik azt szerették volna megtudni, hogy kihez fordulhatnak megoldásért. A farkaslaki képviselő elmondta, főleg az idősebb korosztálynak fog gondot okozni a pénzintézet felszámolása, hiszen ők nehezebben tudnak elmenni Székelyudvarhelyre a számláikkal kapcsolatos személyes ügyintézésre. Noha kevés vállalkozó bankolt a településen, több lakónak is a CEC számlájára érkezett be eddig az igényelt területalapú támogatás.
Az utóbbi időszakban egyre inkább csökkent a bankfiók nyitvatartási programja, ami azt feltételezi, hogy kényszerhelyzetben van a pénzintézet – magyarázta Albert. Ez szerinte előrevetíti, hogy előbb-utóbb lakat kerül rá. Azokon a településeken, ahol van más bank, egyszerűbb a helyzet, hiszen ha megszűnik a CEC, akkor át lehet menni oda, Farkaslakán azonban erre sajnos nincs lehetőség. Ő mindenképp tenne valamit a kirendeltség bezárása ellen, ezért összefogna a farkaslaki polgármesterrel a Hargita megyei tanács segítségét kérve. Egyebek mellett azt is elképzelhetőnek tartja, hogy közleménnyel ösztönözzék a lakókat, a CEC-nél nyissanak számlákat, ezzel kínálva megoldást a veszteséges bankfiók esetleges problémáira. Másik alternatíva lenne például az, ha a bank más szolgáltatásokkal is kiegészítené a jelenlegieket.
Bár tőlünk értesült először a problémáról, Kovács Lehel, Farkaslaka polgármestere rögtön felvette a kapcsolatot a CEC Bank helyi vezetőjével. Mint kiderült, valóban be fogják zárni a településen lévő kirendeltséget, de még nem tudni, hogy pontosan mikor. Az elöljáró úgy értesült, többéves gazdasági elemzések eredményeként döntött úgy a bank bukaresti vezetősége, hogy felszámolják farkaslaki ügyfélszolgálatukat. „Ez egy pénzintézet, itt számokban beszélnek. Mivel Farkaslaka közel van Udvarhelyhez, nagyon sokan, akiknek a CEC-nél van számlájuk, a városban intézik a dolgaikat. Annyira kevés a mozgás az itteni kirendeltségnél, hogy nem tudják fenntartani magukat még akkor sem, ha csak egy vagy két nap tartanak nyitva” – mondta Kovács a bank által közölteket. Ez a pénzintézet felsőbb vezetőinek döntése, amit nem lehet megváltoztatni, jóllehet a bank megyei tisztviselői mindent megtettek ezért. Információi szerint egyébként a hetente egyetlen munkanapon nyitva tartó fiókot mindössze 3–5 ember látogatta.
Kovács Lehel úgy értesült, a bank kirendeltségének bezárása után is működtetni fogja a településen lévő automatáját, így készpénzt továbbra is lehet majd felvenni. Az elöljáró egyébként korábban több bankkal is egyeztetett azért, hogy fiókot nyissanak a településen, de egyik sem mutatott erre hajlandóságot. Ugyanakkor megjegyezte, manapság szinte mindent lehet online intézni, így ritkán kell megjelenni személyesen a pénzintézetekben. „Lehet, ez is hozzájárult ahhoz, hogy bezárják a CEC helyi ügyfélszolgálatát. Ettől függetlenül sajnálom, hogy megszűnik a kirendeltség, hiszen egy bankfiók által gazdagabb a település. Remélem, hogy az idősebbeket majd segítik a gyerekeik, ha Udvarhelyre kell menniük, például a területalapú támogatások megszerzéséért” – így a polgármester.
Kovács úgy tudja, nemcsak Farkaslakán zárják be a bank kirendeltségét, hanem több Hargita megyei településen is, egyebek mellett Oroszhegyben. Utóbbival kapcsolatban Bálint Elemér Imre polgármester elmondta, különböző pletykákat ő is hallott, a pénzintézettől viszont erről nem érkezett hivatalos értesítés.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
szóljon hozzá!