Fotó: Thomas Câmpean
A kóbor kutyák mellett egyre elterjedtebbek a kóbor macskák Székelyudvarhelyen. Kukáról kukára járnak, a játszóterek homokozóiba ürítenek, és mivel soha nem voltak beoltva, sok veszélyes betegséget hordozhatnak.
2013. július 11., 16:262013. július 11., 16:26
2013. július 11., 16:382013. július 11., 16:38
Egyik olvasónk hívta fel figyelmünket arra, hogy a Tábor-negyedi tömbházaknál egyre több a gazdátlan macska. Olyan tömbház is van, ahol nyolc-tíz négylábú tanyázik. Ezek az állatok télen nagyrészt a lakótelepek épületeinek pincéiben élnek, legtöbbször ezekbe be is kölykeznek, mivel sok tömbházlakó az ablakon keresztül eteti őket. „Azzal nem lenne semmi baj, hogy enni adnak ezeknek az állatoknak, de az a szomorú tapasztalat, hogy ha megbetegednek, akkor már nem törődnek velük” – mondta el érdeklődésünkre Sándor Zsolt székelyudvarhelyi állatorvos. Hozzátette, elképzelhető, hogy sokféle betegséget hordoznak, mivel kukáznak, a játszóterek homokozóiba ürítenek, szóval nagyon veszélyesek lehetnek az emberre nézve.
„Sajnos Székelyudvarhelyen a kóbor kutyák helyzete sincs teljesen megoldva, noha már történtek ennek érdekében előrelépések. Jó lenne, ha – saját érdekükben – legalább a lakótelepeken kezeltetnék, vagyis időnként beoltatnák a kóbor macskákat” – véleményezett az állatorvos. Elmondta, hogy a túlszaporodás megállítása érdekében időnként – mint a kutyákat – be kellene fogni és ivartalanítani a kóbor macskákat Udvarhelyen.
Szerettük volna megtudni, hogy érkezett-e lakossági panasz Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalához a kóbor macskákkal kapcsolatban, illetve hogy kinek a felelőssége lenne ezeknek az állatoknak az ivartalanítása vagy beoltatása. Ezzel kapcsolatban többször is megpróbáltuk elérni a városgazdálkodási osztály illetékesét, Ülkei Zoltánt, de nem válaszolt hívásunkra.
Ötvenéves hidegrekord dőlt meg Hargita megyében a hétfő reggeli fagybetörés során, és ez nem maradt nyomtalanul a zöldségeskertekben, illetve valószínűleg a kukoricaföldek egy részén sem. Az áprilisi fagyok után a májusiak is károkat okoztak a megyében.
A parajdi sóbányát veszélyeztető vízbefolyás megfékezésére 400 ezer lej gyorstámogatást hagyott jóvá Hargita Megye Tanácsa Parajd község számára keddi rendkívüli ülésén.
Teljes útlezárás lesz érvényben két napon keresztül Székelyudvarhelyen, a Tábor utcában. A munkálatok miatti útzár a tömegközlekedést is érinti.
Egyelőre nem szükséges elárasztani a Sószoros mögötti rétet, mivel egy elterelő meder kihasználásával sikerült csökkenteni a vízbefolyást a sóbányába, a későbbiekben azonban még szükség lehet erre a beavatkozásra.
Friss hóréteg lepte be vasárnap délután a Madarasi Hargitát a szokatlanul hideg időjárás következtében.
Évekig eltart, amíg megépül a bögözi futballpálya öltözője, mivel évente csak egy-egy kisebb összeget különítenek el erre a beruházásra. Az épület falai ugyan már állnak, és a tetőt is megépítenék idén, de csak néhány év múlva fog befejeződni a munka.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.
A Rotary Club Székelyudvarhely pénteken tartotta 22. jótékonysági bálját. A fiatalokat támogató est fővédnöke Molnár Levente volt, aki a „Közjó szolgálatáért” Rotary-díjat is átvehette, amellyel közösségépítő művészi munkáját ismerték el.
Megerősítette a Székelyhonnak az Országos Sóipari Társaság, hogy csak a Korond-patak érintett mederszakaszának a lebetonozásával menthető meg a parajdi sóbánya a beázásoktól. A rengeteg víz kiszivattyúzásán jelenleg is megfeszített erőkkel dolgoznak.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt.
szóljon hozzá!