
Fotó: Gecse Noémi
Noha a 28. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábort megelőzően a fesztiválozók biztonsága érdekében három medvét szállítottak el Tusnádfürdőről, kedd este bizonyítást nyert: aki medvét szeretne látni, van esélye rá.
2017. július 18., 22:202017. július 18., 22:20
2017. július 19., 08:542017. július 19., 08:54

A nagyszínpad, a rendezvénysátrak és a különböző ételeket, italokat kínáló sátrak is álltak már hétfőn, amikor kilátogattunk a 28. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábornak, ismertebb nevén Tusványosnak helyet adó tusnádfürdői helyszínre.
A Hooligans koncert vége felé a főút és a tábor bejáratának találkozásánál egy medvét vettünk észre:
Fotó: Gecse Noémi
Egy arra járó autóvezető figyelmeztetett az állat jelenlétére.
A forgalmat irányító rendőrök egyike fotósunk segítségére sietett, elemlámpájával megvilágítva a medvét, majd miután készítettünk néhány felvételt,
Időközben elkezdődött a Magashegyi Underground koncertje.
Fotó: Gecse Noémi
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
szóljon hozzá!