
Fotó: Pinti Attila
Csíkszereda három strandjából mindössze egy működik, ezért arra kérdeztünk rá a városházán, hogy milyen terveik vannak a Szeredai-fürdővel és a Jégpálya lakótelepi (volt IPIC) stranddal. Az önkormányzat a zsögödi strandot ugyanis 2027-ig haszonbérbe adta, annak működtetője pedig szombaton meg is nyitotta a strandolni vágyók előtt.
2023. május 31., 08:142023. május 31., 08:14
Érdeklődésünkre Bors Béla csíkszeredai alpolgármester az uszoda melletti városi (volt IPIC) strandról elmondta, hogy jelenleg
„Több alkalommal nyújtottuk be a dokumentációt a műemlékvédelmi bizottsághoz Brassóban, azonban nem fogadták el, ezért igyekszik a tervező újratervezni, hogy ismét a bizottság asztalára kerülhessen” – magyarázta az alpolgármester. Hozzátette,
A Jégpálya lakótelepi strandot egyébként a Csíki Csobbanó építése idején zárták be 2012-ben.

Nem felelt meg a műemlékvédelmi szakembereknek a csíkszeredai, Jégpálya negyedi strand felújításáról készült megvalósíthatósági tanulmány, ezért módosítani kell rajta. Idén a dokumentáció elkészül, a további előrelépés a rendelkezésre álló pénztől függ.
A Szeredai-fürdővel kapcsolatban megtudtuk, hogy annak felújítására a későbbiekben próbálnak megoldást találni, egyelőre marad a lepusztultság. 2017 óta nem üzemel, azóta benőtte a gaz, tönkrementek a medencék, néhány éve arról is beszámoltunk, hogy egy rókacsalád vette birtokába a fürdőt.
A stranddal szomszédos terület rendezésével azonban jól haladnak
A projekt részeként áprilisban fogtak hozzá a tervezett 1,2 kilométer hosszú aszfaltozott kerékpárút kiépítéséhez, továbbá időközben lebontották a helyszínen lévő romos, nem használható épületeket is. Az ide elképzelt sportközpont kialakítását is elkezdték.

Már felszámoltak két medencét, alapot öntöttek, ugyanakkor a sportpálya és a kerékpárpálya is körvonalazódik Csíkszereda nyugati peremén, a leromlott Szeredai-fürdő egy részének átalakításával, ahol egy sport- és szabadidőparkot alakítanak ki.
„A projekt keretében a Fürdő utca teljes hosszán kerékpárút épül a szabadidőparkig, a parkban pedig zöldtetős kiszolgáló-épület épül illemhellyel, biciklitározóval. Ugyanakkor
Egy földtöltés segítségével a szélvédettségen is javítottunk. Továbbá internet-elérési pont is létesül, amely teljes mértékben lefedi a felújított övezetet” – sorolta a terveket Bors Béla. Hozzátette, a helyszínre térfigyelő kamerarendszert is felszerelnek.
– magyarázta az alpolgármester.

Szabadtéri strandból nem nagy a választék Csíkszeredában: a három létesítményből mindössze egy működik. A zsögödi fürdőt szombaton nyitották meg, a többi strandra egyelőre az enyészet „látogat”. Csíkszéki kitekintésben is szegényes a kínálat.
A kormány március végéig bemutatja a villamosenergia árának csökkentését célzó intézkedési tervét – jelentette ki Ilie Bolojan csütörtökön.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a sürgősségi rendeletet, amely alapján a földgáz árát jövő tavaszig a jelenlegi szinten tartják.
Bár szerdára várták, Hankó Balázs miniszter csütörtökön tudott hosszabb lélegzetvételű látogatást tenni Kézdivásárhelyre. És ha már jött, újfent nyilvánvalóvá tette: a székelyek változatlanul számíthatnak a magyar kormány támogatására.
Két súlyos betegséggel kezelt gyermek számára keresnek sürgősen 0 Rh pozitív véradókat, valamint trombocita-donorokat. A felhívás elsősorban a Marosvásárhelyen élőket érinti, de a családok más településekről is segítik az önkéntesek utaztatását.
Románia azok közé az uniós tagországok közé tartozik, amelyekben a legkisebb mértékben nőtt az üzemanyag ára a közel-keleti konfliktus kirobbanása óta – nyilatkozta csütörtökön Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Közvitára bocsátotta csütörtökön az oktatási minisztérium a tantárgyversenyeken kiemelkedően teljesítő tanulók középiskolai beiratkozásának módszertanát szabályozó rendelet tervezetét.
Megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia egész területére.
A szerencsejáték-termek működésének engedélyezését önkormányzati hatáskörbe utaló sürgősségi kormányrendelet tisztázását kéri a Brassó megyei prefektustól Barcarozsnyó polgármestere.
Együtt a nemzet! Gyarapodó Erdély címmel készült összegző kiadvány azokról az eredményekről, amelyeket az erdélyi magyar közösség és a magyar kormány az elmúlt másfél évtizedben közösen ért el. A kiadványt az erdélyi magyar családokhoz is eljuttatják.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 6 óra 1 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
5 hozzászólás