Nyitva a zsögödfürdői strand. Háromból egy
Fotó: Pinti Attila
Szabadtéri strandból nem nagy a választék Csíkszeredában: a három létesítményből mindössze egy működik. A zsögödi fürdőt szombaton nyitották meg, a többi strandra egyelőre az enyészet „látogat”. Tusnádfürdőn a wellnessközpont kinti medencéjében már lehet úszni, és a dánfalvi Dugás-fürdő medencéit is feltöltötték, de ott még várnak a nyitással a jó időre. A szentkirályi Borsáros-fürdő idén nem nyit ki.
2023. május 24., 07:542023. május 24., 07:54
2023. május 24., 07:582023. május 24., 07:58
Az idő felmelegedésével a csíkszéki szabadtéri strandolási lehetőségeknek jártunk utána. Csíkszeredában három strand működött régen, mára azonban csak a zsögödfürdői létesítmény nyithat ki.
Fotó: Pinti Attila
Bőjte István üzemeltetőtől megtudtuk,
A jegyek ára nem változott tavaly óta, idén is 13 lejbe kerül gyermekeknek és nyugdíjasoknak, illetve 18 lejbe a felnőtteknek. A harminc napra szóló bérlet 350 lejért váltható ki.
Fotó: Pinti Attila
De zárva tart idén a csíkszentkirályi Borsáros-fürdő is.
Fotó: Pinti Attila
Mint Székely Ernő polgármester lapunknak elmondta,
a medencéket sem töltötték fel. Viszont a meleg vizes benti fürdő továbbra is várja a látogatókat. A jövőben úgy tervezik, hogy a három létesítmény egymással kiegészülve működjön.
Csíkdánfalva polgármesterét a Dugás-fürdővel kapcsolatban kérdeztük. Bőjte Csongor Ernő lapunknak elmondta, a medencéket már feltöltötték, azonban várják a jó időt, hogy megnyithassák a látogatók előtt. A jövőben ide balneoterápiás kezelőközpontot szeretnének kiépíteni.
A tusnádfürdői wellnessközpont kinti medencéjében már lehet úszni szombat óta – tájékoztatott Butyka Zsolt polgármester.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Sikerült befogni a másik medvebocsot is, amely az elmúlt napokban a Somostető és az orvosi egyetem környékén kóborolt. A bocsot biztonságos, természetes környezetbe fogják áthelyezni.
A korábbiaktól eltérő szerzeménnyel rukkolt elő a gyergyószentmiklósi No Sugar zenekar. A ki mondja meg? című dal kísérletez, határokat feszeget, valódi társadalmi problémákra reflektál.
Szökésben lévő bűnözőt kaptak el a Kovászna megyei rendőrök szerdán Dobollón. A nőt emberölési kísérlet miatt ítélték börtönbüntetésre.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) csütörtökön bejelentette, hogy a következő időszakban esedékes megbeszéléseken nem tárgyalnak az államfővel és a többi párttal miniszteri tisztségekről vagy más kormányzati posztokról.
Csütörtöktől vált elérhetővé a Hunyadi-sorozat a Filmión – adta hírül csütörtökön a Nemzeti Filmintézet (NFI).
Ötmillió lejes hitel felvételéről és a korábban felvett 18 milliós kölcsön átütemezésének igényléséről döntött Gyergyószentmiklós képviselő-testülete. Aktualizálták a városfejlesztési stratégiát is, ami újabb utak felújításának előfeltétele.
Négy rendőr lélekjelenlétének és gyors beavatkozásának köszönhetően sikerült megmenteni a szerda esti csíkszeredai lakástűz sérültjének életét. A rendőrök hezitálás nélkül törtek be az égő lakásba, hogy kimenekítsék az eszméletlen állapotban lévő nőt.
A Szociáldemokrata Párt (PS) ügyvivő elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a szociáldemokraták több „vörös vonalat” húztak meg a kormányalakítási tárgyalásokkal kapcsolatban.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, hogy továbbra is Ilie Bolojan az első számú miniszterelnök-jelöltje.
Rekordot döntöttek 2024-ben a magyar filmek a romániai mozikban – derül ki a bukaresti országos filmközpont (CNC) frissen közzétett adataiból.
2 hozzászólás