
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
További három kiskorút vettek őrizetbe Marosvásárhelyen a január 23-án történt súlyos bántalmazás miatt, amelynek során ököllel vertek és rugdostak egy 14 éves gyermeket a 16–17 évesek a parkban.
2024. február 13., 11:532024. február 13., 11:53
2024. február 13., 12:342024. február 13., 12:34
A Maros megyei rendőrség keddi tájékoztatása szerint a nyomozást tovább folytatták az ügyben, amelynek eredményeként hétfőn őrizetbe vettek még három fiatalt. A bizonyítékok alapján ők is agresszorai voltak annak a bántalmazásnak, amikor több fiatal rátámadt egy 14 éves gyermekre egy vásárhelyi parkban, és ököllel ütlegelték, illetve rugdosták. A gyermek kórházba került, ahol megállapították, hogy 30–35 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
A három marosvásárhelyi és marosszentgyörgyi, 15–16 év közötti fiatalt huszonnégy órára őrizetbe vették – írja közleményben a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, hozzátéve, hogy az ügyben érintett kilenc személy közül ezzel már hetet azonosítottak: hármat most őrizetbe vettek, négyet korábban állítottak elő, akik közül hármat harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek.

Előzetes letartóztatási parancsot adott ki a marosvásárhelyi bíróság három 16 és 17 éves fiatal nevére egy 13 és egy 14 éves gyermek súlyos bántalmazása miatt.

A marosvásárhelyi rendőrségnek sikerült azonosítania azt a két fiatalt, akik szerepelnek azon a videón, amely nagy port kavart a világhálón. A felvételen az látszik, hogy egy fiatal arcon rúg egy másikat.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
szóljon hozzá!