Nem indult zökkenőmentesen a helyi rendőrség létrehozása Csíkszeredában. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Ismét kiírják a csíkszeredai helyi rendőrség igazgatói tisztségének betöltéséért szükséges versenyvizsgát. Az intézmény megalakítása a korábbi eredménytelen vizsgázás miatt késik.
2019. szeptember 03., 15:592019. szeptember 03., 15:59
Nem alakult az eredeti elképzelések szerint a csíkszeredai helyi rendőrség létrehozásának folyamata. Korábban a helyi önkormányzat elfogadta az intézmény szervezési és működési szabályzatát, jóváhagyták az álláskeretet és a szükséges költségeket is elkülönítették, de az igazgató kiválasztása első körben nem sikerült.
Az igazgatói tisztség betöltéséhez szükséges versenyvizsgát nemsokára ismét kiírják – közölte kérdésünkre Füleki Zoltán. Csíkszereda alpolgármestere szerint a cél az, hogy minél hamarabb legyen vezetője az intézménynek. Időközben felmerült az a kérdés is, hogy amennyiben a könyvészeti anyagban kisebb változtatásokat végeznek, szükség van-e vagy sem a Köztisztviselők Országos Ügynökségének (Agenția Națională a Funcționarilor Publici – ANFP) újabb jóváhagyására a kiíráshoz. Erről most tart az egyeztetés – tudtuk meg.
Ugyanakkor a helyi rendőröknek egy három hónapos elméleti és gyakorlati szakmai képzésen is részt kell venniük, amelyet a Belügyminisztériumhoz tartozó rendfenntartó intézmények szerveznek. Az alpolgármester szerint, mivel a törvény úgy rendelkezik, hogy egy éven belül kell részt venniük a tanfolyamon a helyi rendőröknek, már azelőtt is munkába állhatnak, és bizonyos feladatokat, például a parkolási szabályok ellenőrzését elvégezhetik. Hozzátette, a székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi helyi rendőrség részéről is segítséget, támogatást ígértek a csíkszeredaiaknak az indulásnál, miután megalakul a testület.
Korábban az is elhangzott, hogy a helyi rendőrség ideiglenesen a városházán kapna helyet, megalakulása után keresnek majd megfelelő székhelyet számukra.
Feladataik közé tartozik majd a távfelügyelet – a közterületi kamerák követése, a közrend biztosítása, a közlekedés és az építkezések felügyelete, ugyanakkor a környezetvédelemre, kereskedelemre vonatkozó előírások alkalmazását is ellenőrzik.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
szóljon hozzá!