
Január óta új röntgengéppel és számos korszerű orvosi eszközzel állnak a betegek rendelkezésére Baróton
Fotó: Baróti Városi Kórház Facebook-oldala
A baróti kórház új épületszárnya négy kórházi osztály számára nyújtana új, felszerelt teret. A beruházás megvalósíthatósági tanulmányát már évekkel ezelőtt előkészítették, ennek frissítése jelenleg zajlik, ugyanakkor az új járóbeteg-rendelő ügyében is sikerült lépéseket tennie az önkormányzatnak.
2024. március 19., 19:582024. március 19., 19:58
Körülbelül 25 ezer személynek biztosít egészségügyi szolgáltatást a baróti kórház, amely jelenleg is számos fejlesztés előtt áll:
az udvar és a közművek is felújításra várnak,
folyamatban van a kibővített járóbeteg-rendelő kialakítása,
valamint az évek óta várt új épületszárny tervének megvalósíthatósági tanulmányát is aktualizálják.
Az egészségügyi intézmény jelentős fejlődésen ment át az elmúlt tizennégy esztendőben, hiszen 2010-ben súlyos orvoshiánnyal küzdött, mára már összesen huszonegy állandó és bedolgozó szakorvos áll a betegek rendelkezésére.
Váncza Gabriella kórházmenedzser szerint továbbra is szükség volna gyermekgyógyászra, neonatológusra és altatóorvosra, de közel sem olyan súlyos a helyzet, mint ahogy évekkel ezelőtt volt.
A kórház új épületszárnyának ötlete három évvel ezelőtt született meg, 2021-ben elő is készítették a megvalósíthatósági tanulmányt, bár akkor nem volt pályázati kiírás.
„Most folyik a pénzügyi és műszaki aktualizálás, mert közben változtak a feltételek, de amikor megjelenik pályázati kiírás, reméljük, hogy készen leszünk” – nyilatkozta megkeresésünkre Benedek Huszár János, Barót polgármestere. Kiemelte, még folyamatban van az előkészítés, dolgozik rajta a tervezőcsapat, de
Az előzetes tervek szerint az uniós forrásból kivitelezendő projekt keretében az új épületszárny a sebészeti, intenzív, szülészeti-nőgyógyászati és újszülöttosztály számára biztosítana helyet, ugyanakkor felszerelést is a teljeskörű ellátáshoz, többek között laboratóriumot és gyógyszertárat.
Közelebb áll a megvalósításhoz a járóbeteg-rendelő, amelyre legtöbb négymillió euró támogatást szerezhetnek egy április végéig leadandó pályázat révén. Ezzel kapcsolatban a városvezető ismertette, hogy
Az elképzelések szerint az alagsorban és földszinten laboratóriumok, az első és második emeleten 18 rendelő és a hozzátartozó kezelőhelyiségek lennének, továbbá kialakítanának szintenként egy-egy szobát az orvosoknak és ápolóknak is.
A baróti önkormányzat és a Kovászna megyei tanács partnerségben újítja fel továbbá a kórház udvarát és közműveit, ennek értéke az ötmillió lejt súrolja. Elsőként a víztartályt szerelik be, amely másodlagos vízforrást fog biztosítani a kórház számára, emellett egy elektromos generátor beszerzése is folyamatban van, ami áramkimaradás esetén teljes lefedést biztosít az intézménynek. A későbbiekben beszerelik a víztisztító rendszert és az udvart is rendezik.
Januárban új röntgengéppel és számos más orvosi eszközzel is gazdagodott a kórház. Többek között vadonatúj hordozható ultrahangkészüléket vásároltak a nőgyógyászati osztályra, valamint három oxigénfejlesztővel és két laborgéppel is gazdagodott a gyógyintézet betegellátáshoz szükséges kínálata.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!