
A kangoo-oktató szerint közhely, de azért még igaz: a mozgásra mindenkinek nagy szüksége van
Fotó: Veres Nándor
Bemutatónapot tartanak szombaton Csíkszeredában a Magtár épületében. A féltucatnyi fitnesz- és aerobikoktató részvételével zajló eseményen bárki ingyenesen részt vehet, amennyiben előzetesen regisztrál.
2021. január 26., 17:062021. január 26., 17:06
2021. január 26., 18:222021. január 26., 18:22
„Célunk megismertetni a nagyközönséggel, mivel is foglalkozunk mi, oktatók, hogyan is zajlik nálunk az élet a Magtárban” – közölte elöljáróban az esemény főszervezője, Bodó Sugárka, aki négy évvel ezelőtt kezdett el kangoo típusú edzéseket tartani Csíkszeredában, időközben pedig a szombati esemény helyszínére költöztette át a gyakorlótermet.
„Korábban én is voltam túlsúlyos. Sikerült lefogyni, de csak a folytonos mozgással tudtam magam szinten tartani” – avatott be az edző, elárulva, jelenleg három hónapos kisbabája tölti ki az életét, de szeretné újból visszanyerni a régi formáját. Mint mondta, számára a sport a garancia arra, hogy elégedett legyen önmagával.
– hangsúlyozta, majd fontosnak tartotta hozzátenni, a stúdió edzőcsapata – akikkel ezúttal megismerkedhet a nagyérdemű – mind diplomás szakemberek.
A szombati nyílt nap kapcsán a főszervező megjegyezte, a mozgásra mindenkinek szüksége van, már csak az immunrendszer szinten tartása miatt is. „Jobb szeretem magamra bízni az egészségemet, mint a gyógyszerekre. A másik célunk, hogy
– tudatta. A változatos programkínálat gyerekeknek, kezdőknek, haladóknak és az időseknek is szól. A teremben általánosan legalább tízféle edzéstípus zajlik, amelyekbe mind betekintést nyújtanak az oktatók szombaton: lesz például kangoo dance, funkcionális edzés, zumba vagy alakformálás is. Ugyanakkor, az egészséges életmód jegyében kóstolók is lesznek, hiszen gyümölcsleveket, cukor- és lisztmentes süteményeket lehet kipróbálni, továbbá táplálékkiegészítőkről és vitaminokról is lehet érdeklődni szakértőktől.
A húszperces bemutatók között lesznek szünetek is, így a szervezők a járványügyi szabályok betartása mellett el tudják kerülni a tumultus kialakulását. A nyílt napra a Brassói út 4. szám alatt várják az érdeklődőket, ahol egyébként ingyen ki is lehet próbálni a különböző sportágakat 9–18 óra között. Jelentkezni a Fun Fit – Fat Burning Studio elnevezésű Facebook-csoportban (ahol a részletes program is megtalálható) vagy a 0758–610 672-es telefonszámon lehet.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!