
Fotó: Keresztes Zoltán
Új igazgatóval, több új oktatóval és közel 120 diákkal kezdte el az egyetemi tanévet kedden Gyergyószentmiklóson a Babeş–Bolyai Tudományegyetem kihelyezett tagozata.
2024. október 01., 18:152024. október 01., 18:15
Ünnepélyes keretek között kezdte meg az új egyetemi tanévet a Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) kihelyezett tagozata Gyergyószentmiklóson. Horváth Alpár, az új igazgató beszédében rámutatott, a vezetőknek az a feladatuk, hogy utat mutassanak a jövő felé.

Dr. Horváth Alpár vette át a vezetést a múlt tanév végén nyugdíjba vonult dr. Dombay Istvántól a gyergyószentmiklósi „Csiky-kerti egyetemen”. Számos területen szeretne fejlődést elérni.
„El lehet dönteni a józan ész alapján, hogy ennyi erőforrásból csak ennyit lehet megtenni, de ezzel nem lehet előrébb jutni. Kell az önbizalom és a másokba vetett bizalom, ami sokkal fontosabb, mint a pénz, mint az infrastruktúra. A bizalom az, amit a diploma hozzáadott értékét fogja jelenteni. Amikor egy munkáltató szembenéz veletek, nemcsak egy papírt fog látni, hanem egy csillogó ambiciózus tekintet fogja azt kísérni.
– mondta Horváth a hallgatókhoz szólva.
Fotó: Keresztes Zoltán
Barti Tihamér, a Hargita megyei önkormányzat alelnöke beszédében a térségben folyamatban lévő turisztikai beruházások jelentőségére hívta fel a figyelmet. Gyergyószék gazdasági forgalmának jelenleg öt százaléka származik a turizmusból, de most több jelentős fejlesztés zajlik, amelyek hosszú távon hasznot hoznak a térségnek. ú
– mutatott rá.
Az ünnepségen felszólalt még Titus Man, a BBTE Földrajz Karának dékánja, Bálint-Bálint Lóránt és Mara Vasile oktatók, a gyergyószentmiklósi önkormányzat részéről Kolcsár Béla képviselő, Valamint Dézsi Zoltán, az intézmény egyik alapítója is.
Az új tanév során több új oktató is csatlakozik az egyetemhez: Bartalis Ágnes pedagógiai szemináriumot fog tartani, Szőcs Levente néprajzot oktat, Kovács Eszter pedig idegenvezetés-kurzusokat vezet.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
szóljon hozzá!