
Munkálatok a Dózsa György utcában
Fotó: Keresztes Zoltán
Négy helyen zajlik útépítés jelenleg Gyergyószentmiklóson, valamint az ivóvíz- és csatornahálózat bővítésén is több munkaponton dolgoznak. A múzeumban jelenleg a belső terekben folyik a munka. A következő hetekben újabb nagyarányú fejlesztések kivitelezése indulhat el.
2020. május 07., 11:362020. május 07., 11:36
Hosszú évekre visszamenően a legjelentősebb munkálatok zajlanak a teherforgalmi útnak hívott Dózsa György–Békény–Halász utcák alkotta útvonalon, és az ebbe csatlakozó Rózsa utcában. Ez már a múlt évben elindult, alapjaitól újul meg az infrastruktúra.
Előbb a közművezetékek cseréje történt meg, illetve van folyamatban, és ezután jöhet az útfelület kialakítása, aminek a kivitelezési határideje a következő nyáron lenne, de
– vázolta Nagy Zoltán polgármester. A nagyobb teherszállítók azonban csak jövőre térhetnek vissza, amikor véglegesen kész lesz a beruházás. A teherforgalmi úton a járdák kiépítése is 2021-re marad, ugyanis előbb a földbe, egy közös műszaki csatornába helyeznék a különböző szolgáltatások (elektromos áram, internet, telefon) eddig oszlopokon vezetett kábeleit is. A Rózsa utcában viszont már heteken belül nekikezdenek ennek, erről egyeztettek a szolgáltatókkal.
Az útépítésekkel párhozamosan a város több más pontján is munkagépek dolgoznak, a ivóvíz- és csatornahálózat bővül, illetve újul meg. Első fázisban ott zajlott a munka, ahol útépítés kíséri ezt, de két éven belül a város teljes területén megújul mindkét alapvető szolgáltatás vezetékhálózata. Pár héten belül a lakónegyedekbe költöznek át a kivitelezők, a tömbházakhoz jut el az új vízhálózat, egészen a lépcsőházi csatlakozási pontokig.
és mindenhol optimális legyen a szolgáltatás – tette hozzá a polgármester.
Vezetékcsere a Békény utcában
Fotó: Gergely Imre
Az elindult munkálatok mindegyikét szeretnék az kivitelezési tervekben meghatározott határidők előtt befejezni, és várhatóan ez meg is valósulhat. Két dolog nehezíti ezt: egyrészt a járványveszély miatt sokkal nehézkesebb az anyagok, eszközök beszerzése, mint korábban. A másik nehezítő körülmény, hogy egyszerre több munkálat folyik ugyanazon a helyen, és ezeket különböző vállalkozások végzik, ezt pedig úgy kell összehangolni, hogy a munkacsoportok mindegyike haladni tudjon.
A kormányprogramok révén megvalósuló fejlesztésekre továbbra is megvan a fedezet, az illetékes minisztériumok kérik is, hogy küldjék az adott munkafolyamatok elvégezése után a számlákat, hogy kifizethessék azokat – tudtuk meg a polgármestertől.
Nem csak a föld felszíne alatt zajlik a munka, halad a Tarisznyás Márton Múzeum épületének felújítása is, jelenleg belső munkálatok zajlanak, de nemsokára állványozás kezdődik, a műemlék épület külső arculatának javítása következik.
Az uszodánál a vízpróbára készítik a medencét, illetve ezekben a napokban a tetőzet kerül rá az íves tartószerkezetre.
Egyelőre még csak az irodákban, a dokumentációkkal dolgoznak a városháza munkatársai, de még a nyáron újabb nagyobb munkálatok kivitelezése is beindul. Örvendetes fejlemény, hogy több, az utóbbi időben kiírt közbeszerzésre jelentkeztek kivitelező cégek. Ezt azért fontos megjegyezni, mert évekig gond volt azzal, hogy egy munkálatot többször is meg kellett hirdetni, mert nem akadt cég, aki elvállalta volna. Most azonban többen is vannak, akik elvégeznék a közvilágítás korszerűsítését, jelentkezett kivitelező a gyilkostói ivóvíz- és csatornahálózat kiépítésére, a mentőállomás és a Batthyány Ignác-középiskola Virág negyedi bentlakásának felújítására is.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
2 hozzászólás