
Munkálatok a Dózsa György utcában
Fotó: Keresztes Zoltán
Négy helyen zajlik útépítés jelenleg Gyergyószentmiklóson, valamint az ivóvíz- és csatornahálózat bővítésén is több munkaponton dolgoznak. A múzeumban jelenleg a belső terekben folyik a munka. A következő hetekben újabb nagyarányú fejlesztések kivitelezése indulhat el.
2020. május 07., 11:362020. május 07., 11:36
Hosszú évekre visszamenően a legjelentősebb munkálatok zajlanak a teherforgalmi útnak hívott Dózsa György–Békény–Halász utcák alkotta útvonalon, és az ebbe csatlakozó Rózsa utcában. Ez már a múlt évben elindult, alapjaitól újul meg az infrastruktúra.
Előbb a közművezetékek cseréje történt meg, illetve van folyamatban, és ezután jöhet az útfelület kialakítása, aminek a kivitelezési határideje a következő nyáron lenne, de
– vázolta Nagy Zoltán polgármester. A nagyobb teherszállítók azonban csak jövőre térhetnek vissza, amikor véglegesen kész lesz a beruházás. A teherforgalmi úton a járdák kiépítése is 2021-re marad, ugyanis előbb a földbe, egy közös műszaki csatornába helyeznék a különböző szolgáltatások (elektromos áram, internet, telefon) eddig oszlopokon vezetett kábeleit is. A Rózsa utcában viszont már heteken belül nekikezdenek ennek, erről egyeztettek a szolgáltatókkal.
Az útépítésekkel párhozamosan a város több más pontján is munkagépek dolgoznak, a ivóvíz- és csatornahálózat bővül, illetve újul meg. Első fázisban ott zajlott a munka, ahol útépítés kíséri ezt, de két éven belül a város teljes területén megújul mindkét alapvető szolgáltatás vezetékhálózata. Pár héten belül a lakónegyedekbe költöznek át a kivitelezők, a tömbházakhoz jut el az új vízhálózat, egészen a lépcsőházi csatlakozási pontokig.
és mindenhol optimális legyen a szolgáltatás – tette hozzá a polgármester.
Vezetékcsere a Békény utcában
Fotó: Gergely Imre
Az elindult munkálatok mindegyikét szeretnék az kivitelezési tervekben meghatározott határidők előtt befejezni, és várhatóan ez meg is valósulhat. Két dolog nehezíti ezt: egyrészt a járványveszély miatt sokkal nehézkesebb az anyagok, eszközök beszerzése, mint korábban. A másik nehezítő körülmény, hogy egyszerre több munkálat folyik ugyanazon a helyen, és ezeket különböző vállalkozások végzik, ezt pedig úgy kell összehangolni, hogy a munkacsoportok mindegyike haladni tudjon.
A kormányprogramok révén megvalósuló fejlesztésekre továbbra is megvan a fedezet, az illetékes minisztériumok kérik is, hogy küldjék az adott munkafolyamatok elvégezése után a számlákat, hogy kifizethessék azokat – tudtuk meg a polgármestertől.
Nem csak a föld felszíne alatt zajlik a munka, halad a Tarisznyás Márton Múzeum épületének felújítása is, jelenleg belső munkálatok zajlanak, de nemsokára állványozás kezdődik, a műemlék épület külső arculatának javítása következik.
Az uszodánál a vízpróbára készítik a medencét, illetve ezekben a napokban a tetőzet kerül rá az íves tartószerkezetre.
Egyelőre még csak az irodákban, a dokumentációkkal dolgoznak a városháza munkatársai, de még a nyáron újabb nagyobb munkálatok kivitelezése is beindul. Örvendetes fejlemény, hogy több, az utóbbi időben kiírt közbeszerzésre jelentkeztek kivitelező cégek. Ezt azért fontos megjegyezni, mert évekig gond volt azzal, hogy egy munkálatot többször is meg kellett hirdetni, mert nem akadt cég, aki elvállalta volna. Most azonban többen is vannak, akik elvégeznék a közvilágítás korszerűsítését, jelentkezett kivitelező a gyilkostói ivóvíz- és csatornahálózat kiépítésére, a mentőállomás és a Batthyány Ignác-középiskola Virág negyedi bentlakásának felújítására is.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
2 hozzászólás