Fotó: Farkas Antal
2010. augusztus 2-án adták át a székelyudvarhelyi városi kórház étkezdéjét, amelyet a valamikori mosoda helyén működtet egy helyi étterem. A kórház vezetősége kifejtette, hogy megnyitása óta az étkezdét főként az intézmény alkalmazottai, a betegek hozzátartozói vették igénybe a szolgáltatásokat, egyáltalán nincs hatással a kórházi konyha tevékenységére.
2011. augusztus 25., 16:012011. augusztus 25., 16:01
2011. augusztus 25., 16:052011. augusztus 25., 16:05
Lukács Antal, a városi kórház igazgatója elmondta, hogy egyáltalán nincs hatással az új étkezde a betegek ellátására. A kórházi betegek számára 16 féle menü van terítéken, attól függően, hogy milyen betegségben szenvednek (operáció előtti, orvos által előírt, cukorbetegeknek, stb.). Az igazgató hangsúlyozta, hogy a kórházi konyhára az igény most is ugyanakkora, hisz az ágyhoz kötött betegek továbbra is ezt fogyasztják. Az intézmény konyhája és az étkezde egymástól teljesen függetlenül működik. „A törvény előírja, hogy a kórház területén kötelezően működnie kell egy étkezdének, amely nem a betegeket, hanem a személyzetet szolgálja. A kórháznak megérte, hogy az étterem beindította ezt az étkezdét: korábban hiányzott az intézményből és így megoldódott egy régi probléma. Rengeteg fiatal orvos, rezidens igénybe veszi a szolgáltatást: mondhatni, hogy az országban ez egyik legjobb étkezde működik itt, de ez máshol is kötelező lenne” – fogalmazott Lukács Antal.
Az igazgató kitért arra is, hogy megfigyelései alapján a betegek nem igazán esznek ebben a kantinban, legfeljebb üdítőt és kávét szoktak vásárolni. Ladányi Kinga, az étkezdét működtető étterem ügyvezető igazgatója kifejtette, hogy a fent felsorolt vendégeken kívül a betegek csak abban az esetben szoktak étkezni, amennyiben nincsenek megelégedve a kórházi menüvel. Pálfi Ildikó, az étkezde alkalmazottja elmondta, hogy a kávé és az üdítőital ugyanannyira népszerű a vendégek körében, mint egy kiadós tál étel.
Három utcarész egyirányúsításáról döntött a székelyudvarhelyi önkormányzat áprilisi soros ülésén; az a cél, hogy több parkolóhelyet alakítsanak ki. Mindemellett egy újabb 20 millió lejes hitelkeretet is jóváhagytak a tanácsosok.
Egy éve csődbe ment a homoródszentmártoni napköziotthont építő cég, azóta pedig teljesen leálltak a munkálatok a helyszínen. Sikerült ugyan új kivitelezőt találni, ám most anyagi gondokkal küzd a projektért felelős pályázó, a tanügyminisztérium.
Áramszünet lesz Székelyudvarhely számos utcájában kedden és szerdán javítási munkálatok miatt – közölte Facebook-oldalán a székelyudvarhelyi városháza.
A villamosenergia-hálózat karbantartási munkálatai miatt áramszünet várható április 28-án, hétfőn 9 és 16 óra között Szentegyháza falurész több utcájában – tájékoztat közösségi oldalán a város polgármesteri hivatala.
Gyengébb virágzást hozott idén a Farcád és Sükő környéki cseresznyefák számára az áprilisi fagy.
Lezárta a polgármester hivatal a székelykeresztúri Erzsébet-kutat, miután lakossági bejelentés érkezett arról, hogy fonálférgekkel fertőzött a forrásvíz. Az egészségügyi szakhatóság munkatársai pénteken mintát vettek a vízből.
Kívül már lefestették, jelenleg pedig a belső részen dolgozik a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház felújításával megbízott kivitelező. Még bőven van munka, de néhány hónap múlva le kell záruljon a beruházás.
Miután hosszas jogi küzdelem után visszaszerezte a strandot a szentegyházi önkormányzat, el is kezdte annak kisebb fokú rendbetételét. Terveik szerint még idén nyáron újra megnyitják azt a látogatók előtt.
Több naposra tervezik, így már jövő szerdán megkezdődik a Szejkefürdőn a székelyudvarhelyi majális, amelyet a pénteki ifjúsági napokkal is egybekötnek. Lesz biciklis felvonulás, tombolahúzás, kulturális programok és koncertek is.
A községben élő fiatalokat célozza a farkaslaki önkormányzat új projektje: ifjúsági tömbházat építenek Nyikómalomfalván, ahol kedvezményes feltételekkel lehet majd lakást bérelni, és később meg is vásárolni.
szóljon hozzá!