
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi orvosi egyetemen szervezett oltásmaratonon a hétvégén összesen 7504 személy kapta meg a Pfizer-BioNTech-vakcinát. Ezzel országos rekordot állított fel Marosvásárhely, hiszen a több mint 300 ezres lakosú Temesváron szervezett oltásmaratonon is „csak” 6722 személyt oltottak be.
2021. május 17., 11:482021. május 17., 11:48
Péntek reggel nyolc órától hétfő reggel nyolc óráig bárki, előjegyzés nélkül igényelhette a Pfizer-BioNTech vakcináját a marosvásárhelyi orvosi és gyógyszerészeti egyetemen szervezett oltásmaratonon.
Temesváron, amely a 319 279 lakosával Románia harmadik legnépesebb városa – és az oltásmaraton kezdeményezője – 64 óra alatt 6722 személyt oltottak be.
– derül ki az egyetem hétfő reggeli közleményéből.

Vasárnap reggelre már több mint ötezer személy oltatta be magát a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen szervezett oltásmaratonon, ezzel meghaladva a szervezők számításait is. Alexandru Rafila, a Román Mikrobiológiai Társaság elnöke szerint országos rekordot döntött a marosvásárhelyi oltásmaraton.
Az országban a hétvégéig 3 886 249 személy kapta meg legalább az első adag vakcinát. A legtöbben a Pfizer-BioNTech-oltóanyagot kapták meg, több mint ötmillió dózist (első és második összesen) adtak be eddig ebből. A legkevesebben a Johnson&Johnson oltását kapták meg, amely május 4-e óta engedélyezett az országban, ebből 25 538 adagot adtak be. A Moderna vakcinájából eddig 571 434 adagot, míg az AstraZeneca-oltóanyagból 687 736 adagot adtak be Romániában.

Valeriu Gheorghiţă orvos-ezredes, a SARS-CoV-2 elleni oltáskampányt koordináló országos bizottság elnöke tizenöt évvel ezelőtt végzett a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem katonaorvosi szakán, amelyhez élete legszebb hat éve fűződik – vallotta be péntek délelőtt tartott marosvásárhelyi sajtóeseményen.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadékkal járó záporok miatt, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
szóljon hozzá!