
Kifogásolja az egyik jelölt a székelyudvarhelyi választást
Fotó: László Ildikó
Az alapokhoz való visszatérést – demokratizálást, területiséget, szakmaiságot – ígér Imre Gábor, amennyiben megválasztják az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének élére. Mindemellett több kifogást is emelt a szervezés alatt álló választásokkal kapcsolatban, külön bírálva a területi alakulat vezetőjét.
2022. január 17., 17:302022. január 17., 17:30
2022. január 18., 11:172022. január 18., 11:17
Leadja az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének elnöki tisztségébe való jelöléséhez szükséges dokumentációt – jelentette be egy hétfői sajtótájékoztatón Imre Gábor, az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács volt elnöke. Miklós Zoltánnak, a Haáz Rezső Múzeum igazgatójának korábbi hasonló bejelentésére reagálva közölte, külön örült annak, hogy van még olyan ember, aki hozzá hasonlóan azt látja, hogy gyökeres, a rendszert érintő változásra van szükség a helyi szervezetben.
Imre Gábor üdvözli, hogy a helyi szervezet vezetősége a nagybányai példát követve egy mindenki számára nyitott állóurnás szavazást készül megszervezni február 27-én – csak egy, a pártba való belépést vagy a tagság megerősítését célzó nyilatkozatot kell kitöltsenek a 18 év feletti helyi lakcímmel rendelkező részvevők –, ám vannak aggályai. Kiemelte, Szakács Tibor, a helyi alakulat megbízott elnöke december 16-ig kellett volna kötelező módon megszervezze a tisztújítást a párt területi és országos alapszabályzata szerint. Ez nem történt meg, mostanra viszont lejárt Szakács mandátuma. Szerinte a járványhelyzet sem kifogás a csúszásra, hiszen az most is hasonló, mint az elmúlt egy évben. „Kivel kell most kommunikálni? Szakács Tibor volt megbízott elnökkel vagy a városi tisztújító bizottsággal?” – tette fel a költői kérdést. Ezután
– jegyezte meg némi iróniával a hangjában.
A tisztújítóval kapcsolatban Imre Gábor azt is kifogásolta, hogy alelnökökre nem lehet szavazni a közelgő választáson. Ebből kiindulva nem is mutatta be saját ötszemélyes elnökségét, amelyet a későbbiekben a párt székelyudvarhelyi nő- és ifjúsági szervezeteinek egy-egy tagjával szeretne kiegészíteni. A csapatában lévő személyek egyébként választmányban megengedett pozíciókra fogják jelöltetni magukat.
„Nem elég, hogy másfél éve nem működik a helyi szervezet, valakik azt akarják, hogy félkész testületeket állítsunk fel a februári tisztújítóra. (…)
– fogalmazott.
Fotó: László Ildikó
Konkrét, már meghatározott, időhöz kötött lépésekkel szeretné feloldani az emberektől való eltávolodás okozta morális válságot megválasztása esetén Imre Gábor, aki a régi demokratikus politikai elképzelésekhez térne vissza. Egyebek mellett fontosnak tartja, hogy a választmányban a választott tagok kerüljenek többségbe, illetve azt, hogy idén legalább hat lakossági fórumot szervezzenek. Mozgóurnás előválasztást szeretne 2024. januárjában a polgármesterjelöltjük kiválasztása érdekében, akárcsak hat önkormányzati képviselőjük esetében, akik a 2–7 helyeket foglalják majd el a listájukon.
Városi körzeteket alakítana ki a szervezeten belül, kapcsolattartókat nevesítve, akik meghatározott időközönként meghallgatják a lakókat. Mindemellett szerinte lényeges a munkacsoportok kialakítása is – közlekedés, közbiztonság, gazdaságfejlesztés, városfejlesztés, kultúra és oktatás, valamint az ifjúság témakörében –, amelyekhez RMDSZ tagságtól függetlenül csatlakozhat majd bárki.
Arra a kérdésünkre ugyanakkor nem adott konkrét választ, hogy a csapata kit szeretne a város élén látni 2024-es helyhatósági választásokat követően. Közölte van több elképzelése, a lényeg, hogy a városvezető tudjon csapatban dolgozni és emberközeli maradjon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás