
Kifogásolja az egyik jelölt a székelyudvarhelyi választást
Fotó: László Ildikó
Az alapokhoz való visszatérést – demokratizálást, területiséget, szakmaiságot – ígér Imre Gábor, amennyiben megválasztják az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének élére. Mindemellett több kifogást is emelt a szervezés alatt álló választásokkal kapcsolatban, külön bírálva a területi alakulat vezetőjét.
2022. január 17., 17:302022. január 17., 17:30
2022. január 18., 11:172022. január 18., 11:17
Leadja az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének elnöki tisztségébe való jelöléséhez szükséges dokumentációt – jelentette be egy hétfői sajtótájékoztatón Imre Gábor, az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács volt elnöke. Miklós Zoltánnak, a Haáz Rezső Múzeum igazgatójának korábbi hasonló bejelentésére reagálva közölte, külön örült annak, hogy van még olyan ember, aki hozzá hasonlóan azt látja, hogy gyökeres, a rendszert érintő változásra van szükség a helyi szervezetben.
Imre Gábor üdvözli, hogy a helyi szervezet vezetősége a nagybányai példát követve egy mindenki számára nyitott állóurnás szavazást készül megszervezni február 27-én – csak egy, a pártba való belépést vagy a tagság megerősítését célzó nyilatkozatot kell kitöltsenek a 18 év feletti helyi lakcímmel rendelkező részvevők –, ám vannak aggályai. Kiemelte, Szakács Tibor, a helyi alakulat megbízott elnöke december 16-ig kellett volna kötelező módon megszervezze a tisztújítást a párt területi és országos alapszabályzata szerint. Ez nem történt meg, mostanra viszont lejárt Szakács mandátuma. Szerinte a járványhelyzet sem kifogás a csúszásra, hiszen az most is hasonló, mint az elmúlt egy évben. „Kivel kell most kommunikálni? Szakács Tibor volt megbízott elnökkel vagy a városi tisztújító bizottsággal?” – tette fel a költői kérdést. Ezután
– jegyezte meg némi iróniával a hangjában.
A tisztújítóval kapcsolatban Imre Gábor azt is kifogásolta, hogy alelnökökre nem lehet szavazni a közelgő választáson. Ebből kiindulva nem is mutatta be saját ötszemélyes elnökségét, amelyet a későbbiekben a párt székelyudvarhelyi nő- és ifjúsági szervezeteinek egy-egy tagjával szeretne kiegészíteni. A csapatában lévő személyek egyébként választmányban megengedett pozíciókra fogják jelöltetni magukat.
„Nem elég, hogy másfél éve nem működik a helyi szervezet, valakik azt akarják, hogy félkész testületeket állítsunk fel a februári tisztújítóra. (…)
– fogalmazott.
Fotó: László Ildikó
Konkrét, már meghatározott, időhöz kötött lépésekkel szeretné feloldani az emberektől való eltávolodás okozta morális válságot megválasztása esetén Imre Gábor, aki a régi demokratikus politikai elképzelésekhez térne vissza. Egyebek mellett fontosnak tartja, hogy a választmányban a választott tagok kerüljenek többségbe, illetve azt, hogy idén legalább hat lakossági fórumot szervezzenek. Mozgóurnás előválasztást szeretne 2024. januárjában a polgármesterjelöltjük kiválasztása érdekében, akárcsak hat önkormányzati képviselőjük esetében, akik a 2–7 helyeket foglalják majd el a listájukon.
Városi körzeteket alakítana ki a szervezeten belül, kapcsolattartókat nevesítve, akik meghatározott időközönként meghallgatják a lakókat. Mindemellett szerinte lényeges a munkacsoportok kialakítása is – közlekedés, közbiztonság, gazdaságfejlesztés, városfejlesztés, kultúra és oktatás, valamint az ifjúság témakörében –, amelyekhez RMDSZ tagságtól függetlenül csatlakozhat majd bárki.
Arra a kérdésünkre ugyanakkor nem adott konkrét választ, hogy a csapata kit szeretne a város élén látni 2024-es helyhatósági választásokat követően. Közölte van több elképzelése, a lényeg, hogy a városvezető tudjon csapatban dolgozni és emberközeli maradjon.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
2 hozzászólás