
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Az úttestre dőlt fák miatt lezárták a 12C jelzésű országút Gyergyószentmiklós és Gyilkostó közötti, valamint a 13B jelzésű országút Gyergyóalfalu és Parajd közötti szakaszát, de a 125-ös, Csíkszentdomokosról Balánbányára vezető megyei úton is fennakadásokat okoznak a szél miatt kidőlt fák.
2020. február 05., 18:252020. február 05., 18:25
2020. február 05., 20:412020. február 05., 20:41
A viharos erejű szél miatt fák dőltek ki a 12C jelzésű országút Gyergyószentmiklós és Gyilkostó közötti útszakaszán, a Pongrác-tetőn, ezért a rendőrség ideiglenesen lezárta az utat. A katasztrófavédelem a Ro-Alert rendszeren keresztül arra kérte az arra közlekedőket, hogy válasszanak más útszakaszt.
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Egy, a helyszínen tartózkodó olvasónk arról tájékoztatott, hogy ugyan elindult a Gyilkostótól Gyergyószentmiklós irányába, de nem érhette el a Pongrác-tetőt, mivel hosszú autósor alakult ki. Többen visszafordultak, és jelenleg az áramellátás is szünetel az üdülőtelepen.
Hasonló a helyzet a Gyergyóalfalu és Parajd közötti útszakaszon, a 13B jelzésű országúton, ahol szintén le kellett zárni a közúti forgalmat, míg a kidőlt fákat eltakarítják az úttestről. 19 órakor itt is Ro-Alert vészüzenetet küldtek a környéken tartózkodóknak.
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Szintén a viharos szél miatt kidőlt fa akadályozza a forgalmat Csíkszentdomokos és Balánbánya között, a 125-ös megyei úton.
Szerda délután a 13A jelzésű országúton balesetet is okozott az erős szél, egy fa egy mozgásban lévő kisbusz jobb első oldalára zuhant. Személyi sérülés nem történt.

Az erős szél miatt egy fa dőlt egy kisbuszra a 13A jelzésű országút Csíkszereda és Szentegyháza közötti szakaszán, a piricskei eltérő közelében szerda délután.
Kora este már súlyos esethez riasztották a mentőket: Bélbor és Maroshévíz között egy teherautó vezetőfülkéjére zuhant egy fa, az első jelentések szerint a jármű vezetője eszméletlen állapotban van.
A rendőrség közeledési információs szolgálata, az Infotrafic tájékoztatása szerint Kovászna megyében is fennakadásokat okoz a téli időjárás: a 13E jelzésű országúton, Zágon és Bárkány között 2-3 centiméteres hóréteg fedi az úttestet.
A hargitafürdői eltérőtől nem messze, Szentegyháza és Csíkszereda között egy fa keresztbedőlt a 13A jelzésű országúton
Fotó: Székelyhon
Információink szerint szerint Tusnádfürdőn is áll a forgalom, ugyanis fa dőlt az E578 jelzésű európai útra szerda este.
A lóvészi vasútállomásnál vesztegel az 5207-es és 5208-as Regio besorolású személyvonat, mivel a közelben fák dőltek a felsővezetékre. A vasúttársaság szakemberei már a helyszínen vannak.
Az Agerpres hírügynökség tájékoztatása szerint a rendőrség azt javasolja a Hargita megyei gépkocsivezetőknek, hogy csak akkor induljanak útnak, ha feltétlenül szükséges, ugyanis már két baleset is történt. Hargita megyében narancssárga riasztás van érvényben csütörtök reggelig, a meteorológusok szerint megerősödő szélre és hóviharokra kell számítani a térségben, a látótávolság 50 méter alá csökken.
Kollégánk helyszíni tájékoztatása szerint a hargitafürdői eltérőtől nem messze, Szentegyháza és Csíkszereda között egy fa keresztbedőlt a 13A jelzésű országúton. Mindkét irányban szünetel a gépkocsiforgalom, hosszú sorok alakultak ki. A vihar következtében további fák dőlnek ki, a helyszínen tartózkodok közül mindenki aki teheti, húzódjon famentes részre. Az útszakaszt kerüljék az autósok, hatalmas erővel fúj a szél, rendkívül veszélyes a közlekedés.
Balánbányán a villamos hálózatot is súlyosan megrongálta a szélvihar, közel 3000 fogyasztó maradt áramszolgáltatás nélkül. A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint csütörtökön ezért szünetelni fog a tanítás a Liviu Rebreanu Középiskolában és a Geo Bogza Általános Iskolában.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!