
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Az erős szél miatt egy fa dőlt egy kisbuszra a 13A jelzésű országút Csíkszereda és Szentegyháza közötti szakaszán, a piricskei eltérő közelében szerda délután.
2020. február 05., 17:072020. február 05., 17:07
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a viharos erejű szél miatt dőlt egy fa a járműre. Személyi sérülés nem történt.
Újra megnyitotta hétfőn suceavai bázisát a Wizz Air – írja az MTI a vállalat közleménye alapján.
Több mint 136 000 rászoruló ember részesül élelmiszercsomagban a december 5. és 7. között tartott országos gyűjtés jóvoltából – tájékoztatott kedden a Romániai Élelmiszerbankok Szövetsége.
Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi minisztert kedden a korrupcióellenes főfelügyelőség (DNA) székhelyére vitték kihallgatásra egy korrupciós ügyben.
Azok a magánszemélyek, akiknek korábban nem sikerült pályázni a 2025-ös roncsautóprogramban, keddtől egy új regisztrációs időszakban vehetik igénybe a finanszírozást – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este a Digi24-nek nyilatkozva kijelentette, hogy a kormány fontos lépéseket tett a költségvetési egyensúly megteremtése és a deficit csökkentése érdekében, de a lényeges reformok még nem valósultak meg.
Sorin Grindeanu hétfő este Temesváron kijelentette, hogy az országos minimálbér emeléséhez továbbra is ragaszkodik a Szociáldemokrata Párt (PSD) a kormánykoalícióban.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványról szóló szavazás eredménye azt a benyomást keltheti, hogy a koalíció működésképtelen, de valójában nem bénult meg a döntéshozatal.
Az ország legnagyobb részében fagypont alá csökkent a hőmérséklet keddre virradóan, a legalacsonyabb hőmérsékleteket azonban Székelyföldön mérték. Csíkszeredában mínusz 9 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Jelentősen nő jövő év elejétől az ingatlanok helyi adója, ha a vonatkozó, államelnöki kihirdetésre váró törvény a jelenlegi formájában lép érvénybe. Cikkünkből megtudhatja azt is, hogyan számíthatja ki lakása adóját.
Megszavazta hétfőn a szenátus a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványt. Nem mondok le – jelentette ki a miniszter az indítvány elfogadását követően.
szóljon hozzá!