
Fotó: Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Négy tizenéves fiatalra terelődött a gyanú, hogy szombatra virradó éjszaka összefestették, megrongálták a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szoborcsoport talapzatát.
2021. június 06., 19:582021. június 06., 19:58
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya arról tájékoztat, hogy négy – 16 és 17 év közötti – fiatalt gyanúsítanak a szoborrongálás ügyében.

Ismeretlen tettesek szombaton megrongálták és összefestették a Mihai Viteazul-szoborcsoport talapzatát – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A rendőrök szerint péntek éjjel, ketten festették fel a „Trianon 1920” feliratot és a magyar zászló színeit a talapzatra, ugyanakkor több márványlapot eltávolítottak. Másik két társuk közben felügyelte a helyszínt, hogy ne érjék tetten őket.
A rendőrség rongálás gyanújával folytatja a kivizsgálást.

Sepsiszentgyörgy önkormányzata elítéli és provokációnak tartja, hogy ismeretlen tettesek összefestették a Mihai Viteazul szoborcsoport talapzatát. Antal Árpád polgármester arra kéri az állami és a helyi rendőrséget, hogy azonosítsák a tetteseket, a lakókat pedig, hogy értesítsék a hatóságokat.

Kovászna megye prefektusi hivatala elítélte azt a vandálakciót, amiben a megyeközpontban található Mihai Viteazul-szobor talapzatára szombat délután ismeretlen tettesek a Trianon 1920 feliratot fújták fel festékszóróval, és a magyar nemzeti színeket is felfestették a márványlapokra.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
szóljon hozzá!