
A sepsiszentgyörgyi városvezetés is provokációt sejt a szoborrongálás hátterében
Fotó: Pinti Attila
Sepsiszentgyörgy önkormányzata elítéli és provokációnak tartja, hogy ismeretlen tettesek összefestették a Mihai Viteazul szoborcsoport talapzatát. Antal Árpád polgármester arra kéri az állami és a helyi rendőrséget, hogy azonosítsák a tetteseket, a lakókat pedig, hogy értesítsék a hatóságokat, amennyiben szemtanúi voltak a rongálásnak.
2021. június 06., 11:412021. június 06., 11:41
2021. június 06., 17:502021. június 06., 17:50
„Döbbenettel vegyes aggodalommal értesültem ma este arról, hogy ismeretlen tettesek lefestették Vitéz Mihály vajda sepsiszentgyörgyi szobrának talapzatát.
Elítélek minden olyan gesztust, mely a közösségek jó együttélését veszélyezteti. Mi sepsiszentgyörgyiek nem örvendtünk a román szélsőségesek felvonulásának városunkban, de civilizált türelemmel félrefordítottuk a fejünket. A szoborcsoport talapzatának lefestését is uszító provokációnak tartom és bízom abban, hogy nagyon rövid időn belül kiderül, hogy ki volt az elkövető. Addig is nyugalomra és visszafogottságra kérek mindenkit, még itt a közösségi médiában is.
– tette közzé álláspontját közösségi oldalán Antal Árpád.

Ismeretlen tettesek szombaton megrongálták és összefestették a Mihai Viteazul-szoborcsoport talapzatát – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Amint arról beszámoltunk szombaton ismeretlenek a „Trianon 1920” feliratot és a magyar zászló színeit festették a szobor talapzatára. A Tega köztisztasági vállalat munkatársai szombat este eltávolították a festéket, a rendőrség rongálás gyanújával indított eljárást.
Kelemen Hunor szerint egy életképes alternatívát is fel kellene mutatniuk azoknak, akik meg akarják buktatni a kormányt.
A felszerelt sótalanító berendezések folyamatosan működnek, hiszen a Kis-Küküllő vize most is több sót tartalmaz, mint kellene. Az Aquaserv igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy fel vannak készülve a Korond-patak esetleges áradására.
A Hargita Megyei Törvényszék első fokon húsz év letöltendő szabadságvesztésre ítélte P. Zoltánt, aki a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly elkövetett emberölés miatt került a vádlottak padjára. Az ítélet nem jogerős.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy Zakariás Zoltán képviselő kétszer is az RMDSZ támogatásával jutott be a parlamentbe, most pedig „gondolt egyet”, és most független akar lenni.
Az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke, Dumitru Chisăliță szerint a következő napokban 9,4-9,6 lejre emelkedhet a gázolaj literenkénti ára.
Sepsiszentgyörgy polgármestere szerint nem véletlen, hogy a kormányválság „éppen most robban ki, amikor a katonák, rendőrök, titkosszolgálatok előjogai kerülnének terítékre”. A Bolojan-kormányról május 5-én szavaznak a parlamentben.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Ciprian Ciucu szerint Romániában nincs törésvonal az európai elkötelezettségű erők táborában, hanem egy privilégiumait őrző „korrupt rendszer” és egy reformpárti irányzat áll szemben egymással.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerdán bejelentette, hogy valamennyi államtitkári, államtitkárhelyettesi, prefektusi és alprefektusi tisztséget betöltő politikusa benyújtotta lemondását – írja az Agerpres.
Oroszország újabb dróntámadást hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Izmail térségében, a Tulcea megyei folyami határ közelében, szerdára virradóra.
A hét végén várhatóan közvitára bocsátja a kormány az egységes közalkalmazotti bértörvény új tervezetét, ha sikerül politikai megállapodásra jutni – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!