
Fotó: Bíró Blanka
Ismeretlen tettesek szombaton megrongálták és összefestették a Mihai Viteazul-szoborcsoport talapzatát – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. június 05., 20:462021. június 05., 20:46
2021. június 05., 21:202021. június 05., 21:20
A rendőröket szombaton délután értesítették a rongálásról, a helyszínre kiszálló egység pedig megállapította, hogy a szoborcsoport hátsó részét összefestették, ugyanakkor több márványlap is hiányzik. A szoborra a „Trianon 1920” feliratot és a magyar zászló színeit festették. A rendőrség rongálás gyanújával bűnvádi eljárást indított az ügyben.
Ottjártunkkor a Tega köztisztasági vállalat munkatársai takarítottak, akik eltüntették a festést.
A magyarellenes megnyilvánulásairól híres Dan Tanasă is fontosnak tartotta, hogy fotókat készítsen a helyszínen
Fotó: Bíró Blanka
A hivatásos feljelentő Dan Tanasă, a szélsőjobboldali Szövetség a Románok Egységéért (AUR) parlamenti képviselője is dokumentálta a helyszínt.
Mint arról beszámoltunk pénteken délután a Sepsiszéki Székely Tanács szervezett megemlékezést a trianoni békediktátum évfordulóján, ugyanakkor a a román szélsőjobb, a Calea Neamului egyesület felhívására érkezett a városba, a román katona Állomás negyedi szobrától vonultak a Mihai Viteazul-szoborig, ahol román hazafias dalokat énekeltek, kifeszítettek egy molinót, amelyen az állt, hogy „Hagyjátok a frusztrációt, Trianon az igazság!”

Noha a szervező Mihail S. Tîrnoveanu azt ígérte, idén népesebb és szervezettebb lesz a román szélsőjobb a sepsiszentgyörgyi trianoni „ünnepségén”, nem sokkal sikerült túlszárnyalni a tavalyi megmozdulást, idén mintegy százan gyűltek össze.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
1 hozzászólás