
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
A Gyulafehérvári Főegyházmegye felhívására gyűjtést szerveznek a katolikus templomokban a múlt heti csíksomlyói tűzvész károsultjainak megsegítésére. Ennek értelmében a vasárnapi templomi adományokat teljes egészében nekik ajánlják.
2021. január 13., 17:232021. január 13., 17:23
2021. január 13., 17:242021. január 13., 17:24
Mint Bálint Emil, a csíkszeredai Szent Ágoston Plébánia vezetője lapunk érdeklődésére elmondta, már a tűzvészt követő napon elkezdődött a szervezkedés a kerületi egyházi gyűjtéssel kapcsolatban, de nem váratott magára a főegyházmegyei besegítés sem. „Mostanra már nemcsak a felcsíki főesperesi kerület, hanem az egész Gyulafehérvári Főegyházmegye is beszállt a tűzvész károsulatjainak megsegítésébe” – számolt be a plébános.
Megtudtuk, Kovács Gergely érsek már körlevélben értesítette az egyházmegyei plébániákat a közös adományozásról, amelyben úgy fogalmazott:
A plébános pontosította, a templomi adományként befolyt összeget minden plébánia átadja majd a csíksomlyói Caritasnak. „A városvezetőkkel ők fognak egyeztetni, hogy az adományból mit vásároljanak, mire van szükség” – egészítette ki a plébános.

Sírva menekülő anyák és gyerekek, óbégató és elkeseredett férfiak, lángokba borult putrik és gazdasági épületek, apokaliptikus, leírhatatlan látvány – ilyen volt a csíksomlyói cigánytelepen szétterjedő tűz következménye, ami több száz embert tett hajléktalanná.

Szomorú arcok, gyerekzsivaj és tevékenykedő önkéntesek – ez fogadott péntek reggel a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában, ahová a csütörtök esti csíksomlyói tűzvész nyomán több mint kétszázötven embert szállásoltak el.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!