
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Elindulni látszik végre a tej-kifli-gyümölcs iskolai program Hargita megyében is. A megyei önkormányzatnak ugyan a tanév megkezdése után, de sikerült négy évre szerződést kötnie a beszállítókkal. A tejet már múlt héttől kezdve, a kiflit csak jövő héttől kapják meg a diákok, gyümölcsre pedig a szerződéskötés után számíthatnak.
2024. szeptember 25., 16:022024. szeptember 25., 16:02
A bürokratikus eljárások miatt elhúzódott a közbeszerzés a tej-kifli-gyümölcs iskolai program lebonyolítására Hargita megyében, így az iskolások a 2023–2024-es tanévben az ingyen tízórai nélkül maradtak. Az idei tanév is hasonlóan kezdődött, de végül sikerült lezárnia Hargita Megye Tanácsának a közbeszerzést.
Az intézmény szerdai közleményében számolt be arról, hogy szeptember 16-tól kezdték el szállítani a tejtermékeket az iskolákba. Kiflire azonban csak jövő héttől számíthatnak a tanintézetek.
A tejtermékeket a Gordon Prod Kft. szállítja egész Hargita megyében, a céggel négy évre kötöttek szerződést 22 millió lej (plusz áfa) összegre.
A péktermékekre is négyéves keretszerződést kötöttek, amelynek összege 16 millió lej, és 32 ezer gyermek a haszonélvezője. Csík- és Udvarhelyszéken a Harmopan Rt., valamint az Agrosemcu Kft. cégtársulás szállít három nap pékterméket és két nap kekszet, Gyergyó térségében pedig a Fagul Impex Kft. szállítja a diákoknak a péktermékeket.
A gyümölcs szállítására a Best Achiziții Kft. – Agromat Batoș Kft. cégtársulás kapta a megbízást.
Korábban írtunk arról, hogy 32 tanintézetben idén meleg ebédet biztosítanak, közülük 24 tanintézet ezért nem igényelte az ingyen tízórait. A megyei tanács a közleményében arra is kitért, hogy végül az említett iskolák közül, amelyek eleinte nem igényelték az ingyen tízórait, sikerült hatot meggyőzni, így összesen 30 iskolában a meleg ebéd mellett kapnak tejet és kiflit is a diákok.

Még várniuk kell a Hargita megyei elemi iskolásoknak és óvodásoknak a tejre, kiflire és almára az iskolákban, mert még nem zárult le teljesen ehhez a közbeszerzési folyamat, amelyet Hargita Megye Tanácsa bonyolít.

A tanév lezárult, a Hargita megyei tízóraiprogramra kiírt közbeszerzés még nem, így ebben az iskolai évben nem kaptak a diákok a nekik járó tízóraiból. A megyei önkormányzat közbeszerzése márciusban jelent meg, most az utolsó értékelési szakaszba ért.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
1 hozzászólás