
„Tárca nélküli polgármesternek” nevezi most magát Nagy Zoltán
Fotó: Gergely Imre
Október közepe és második fele az az idősáv, amikor a júniusi választást megnyerő polgármesterek letehetik esküjüket. Ahol jó a kapcsolat a jelenlegi és a leendő elöljáró között, ott nem lesz gond a mandátumváltással. Máshol azonban lehetnek zsörtölődések.
2024. szeptember 18., 19:292024. szeptember 18., 19:29
Nagy Zoltán leendő gyergyószentmiklósi polgármester másfél hónapja kezdte el feltérképezni mindazt, amit kívülről vagy félig kívülről meg lehet tudni. A Gyulafehérvári Központi Fejlesztési Ügynökség vezérigazgatójával is egyeztetett a futó projektekről és jövőbeli lehetőségekről. Bukarestben több minisztériumban is tárgyalt, azt járja körül, hogy a jelenlegi projektek problémáira milyen megoldásokat lehet találni, és milyen új lehetőségek lehetnek még, amelyeket ki lehet használni.
„A probléma az, hogy sok esetben nagyon sürgetnek a határidők: idén, illetve jövő tavasszal lejárnak a pályázati kiírások, amelyekre – ha most elszalasztjuk – csak hét év múlva lennének hasonló lehetőségek” – mutatott rá a Székelyhon megkeresésére válaszolva Nagy Zoltán. Amint elmondta, a városházán is egyeztetett korábbi és új irodavezetőkkel, szakemberekkel, főként a beruházásokat, fejlesztési projekteket illetően. Igyekszik a munkaerőhiányra is megoldásokat találni,
„Folytattattam beszélgetéseket olyan szakemberekkel is, akik szeretném, ha a gyergyószentmiklósi városházán vállalnának munkát, de egyelőre még nincs tényleges hatásköröm döntéseket hozni. A csapatépítés, új munkatársak alkalmazása nem lesz egyszerű, hiszen jelenleg alkalmazási stop van érvényben a közszférában, nagyon kevés állást lehet meghirdetni. Úgy látom – amennyire kívülről vagy félig kívülről láthatom –, hogy
– fejtette ki a magát „tárca nélküli polgármesternek” nevező Nagy.
Csergő Tibor jelenlegi, hamarosan leköszönő polgármesterrel is elindult egy normális kommunikáció, szó van akár közös munkáról is, ami a mandátumváltásig lévő rövid időszak alatt történne. A képviselő-testület tagjaival is elindult az együttműködés, több bizottsági ülésen is részt vett.
Nagy Zoltán független jelöltként nyerte meg a választást, de nyilván szüksége van a politikai támogatásra is ahhoz, hogy eredményeket tudjon elérni. Amint elmondta, Barti Tihamérrel, az RMDSZ gyergyószéki szervezetének vezetőjével és Bende Sándor parlamenti képviselővel is működik a kapcsolat, abban is ők segítették, hogy Bukarestben, a minisztériumokban fogadják, és érdemi tárgyalásokat tudjon ott folytatni.
– mondta Nagy Zoltán.
Még nincs pontos dátuma a mandátum átvételének
Érdeklődésünkre közölte, egyelőre még nem lehet tudni a pontos dátumot, hogy mikor lép majd hivatalba. A vonatkozó jogszabály értelmében a 2020-as választás negyedik évfordulójától, azaz szeptember 27-től számítva 30 napon belül kell ennek megtörténnie – ez országszerte minden polgármesterre vonatkozik. Információi szerint október 9-én érvényesíti a bíróság a mandátumokat, és ezt követően jelöli ki a prefektusi hivatal az új képviselő-testület alakuló ülését, ahol sor kerülhet a hivatali eskü letételére. Ez október közepére valószínűsíthető.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!