Ötvenhárom éve, fehérvasárnap tizenöten álltak Isten szolgája, Márton Áron püspök előtt a gyulafehérvári székesegyházban, és kézfeltétele által a papság szentségében részesültek. Hat évfolyamtársuk meghalt, hárman már nem tudnak utazni, így öten vettek részt a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz-plébániatemplomban tartott hálaadó szentmisével tartott találkozón.
2020. július 01., 22:072020. július 01., 22:07
2020. július 01., 22:082020. július 01., 22:08
Ötvenhárom éve, fehérvasárnap tizenöten álltak Isten szolgája, Márton Áron püspök előtt a gyulafehérvári székesegyházban, és kézfeltétele által a papság szentségében részesültek. Hat évfolyamtársuk meghalt, hárman már nem tudnak utazni, így öten vettek részt a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz-plébániatemplomban tartott hálaadó szentmisével tartott találkozón.
2020. július 01., 22:072020. július 01., 22:07
2020. július 01., 22:082020. július 01., 22:08
Több mint fél évszázadnyi szolgálatra visszagondolva úgy érzik, nem is volt olyan nehéz a papság keresztje, pedig volt benne minden: a diktatúra évei, sokféle megpróbáltatás, lenézés – sorolta a Sarlós Boldogasszony ünnepének előestéjén tartott szentmise főcelebránsa, Fodor József nagyprépost, plébános, a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye helynöke.
Egykori évfolyamtársaik közül jeles papok került ki: a néhai Reizer Pál püspök, vikáriusok és nyugdíjasként is szolgálatot vállaló lelki atyák. Így a találkozó házigazdája, Hajdó Vilmos címzetes esperes, nyugalmazott plébános, a Pastor Bonus Papok és Idősek Otthonának lakója, a Kis Szent Teréz Egyházközség gyóntatója. Ebben a közösségben legutóbb hét éve, a néhai Botár Gábor plébános idején fogadta paptestvéreit.
Sok minden változott a több mint öt évtized alatt, de minden évben megtartották évi egyszeri találkozójukat. A 2020-as székelyudvarhelyin együtt mutatta be a legszentebb áldozatot Csató Béla pápai káplán, tb. kanonok, ny. plébános, aki augusztus elsejétől Székelylengyelfalván szolgál majd, Szabó Dénes c. esperes, volt nagyenyedi, jelenleg nyugalmazott plébános és Sebestyén Domokos, szentszéki tanácsos, nyugdíjasként napjainkban Ákosfalva plébánosa.
Az ünnep szónoka Fodor József püspöki helynök visszaemlékezett szentelésükre, kiemelten Márton Áron püspökre. Vallja,
Szentelendőkként, volt tanítványaiként tiszteletet, engedelmességet ígértek neki és utódainak, majd az első közös szentmisén a kenyér és a bor mellé odatették életük áldozatát is – így indultak az Úr szolgálatára. Isten irgalma és kegyelme tartotta meg őket. Ma is tudják, Kinek a nyomába szegődtek, Kinek a nyomában járnak, és mi a céljuk. A szónok hitet tett amellett is, hogy
Papi és szerzetesi hivatásokért, boldog családokért és a keresztény egységért imádkoztak. Megemlékeztek ugyanakkor elhunyt évfolyamtársaikról, tanáraikról és szüleikről. Tamás Barna, a helyi egyházközség plébánosa a közösség nevében erőt, egészséget kért a paptestvéreknek Istentől.
A szentmisén részt vettek Hajdó atya oroszhegyi és zetelaki rokonai. Az alkalomra írt verset és Mécs László Ketten a Mesterrel című költeményét a közösségbeli és rokon kis szavalók tolmácsolták. A szentmisén közreműködött a Iubilate Deo vegyeskar, Székely István kántor vezényletével. Harsányi Lajos a Levita énekel című megzenésített versével örvendeztették meg az együtt ünneplőket – ez az ének mindig elhangzik a papszentelések alkalmával. A szentmise végén a résztvevők ároni áldással bocsátották útjukra a találkozón résztvevő paptestvéreket.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!