
Kevés vita volt a szeptemberi tanácsülésen
Fotó: Erdély Bálint Előd
Költségvetés-kiegészítést kapott a város, valamint különböző bérleti díjak kifizetéséről is döntöttek a székelyudvarhelyi önkormányzat szeptemberi ülésén a képviselők.
2021. szeptember 30., 18:522021. szeptember 30., 18:52
Mint ismeretes, korábban lemondott önkormányzati képviselői tisztségéről a Szabad Emberek Pártjának (POL) tagjaként megválasztott András Lehel és Szabó Zsuzsa, helyüket pedig Becze Júliánna és Réthi Enikő-Kinga vették át. Ők a napirendi pontok megtárgyalása előtt tették le a hivatali esküt.
Összesen 1,7 millió lejes költségvetés-kiegészítést utaltak a városkasszába az áfa-visszaosztásból, amit egyebek mellett a szociális gondozók kifizetésére, a távhő ártámogatására, valamint fejlesztésekre fognak felhasználni. Pálfi Kinga alpolgármester arról tájékoztatta a jelenlévőket, hogy a törvényeket betartva a Csillagvár Napköziotthonhoz szeretnék csatolni a bölcsődét – ezt a képviselők is jóváhagyták. Az ifjúsági lakások kiutalásával kapcsolatos határozat-tervezet megtárgyalásakor a POL kérdésére az is elhangzott, hogy az elmúlt egy éveben összesen hét személy költözhetett be a Cserehát-negyedben lévő tömbházakba, és további 68-an vannak várólistán. Arról is szó esett, hogy ugyanebben az időszakban hat szociális lakás sorsáról döntöttek, valamint az ülésen történt szavazás után további 17 igénylő költözhet be azokba a lakásokba, amelyek az Urbana Rt.-től kerültek ismét a város ügykezelésébe.
– ezt a határozat-tervezetet is jóváhagyták a képviselők.
Az önkormányzati képviselők döntése alapján a város ezentúl évente 200 ezer lej bérleti díjat fog fizetni a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumhoz tartozó épületek használatáért. A városi könyvtár épületének a bérleti díját valamivel több mint tízezer lejben határozták meg. Bérbe adható ingatlanokkal rendelkezik ugyanakkor az Orbán Balázs Általános Iskola és a Benedek Elek Pedagógia Líceum, amelyek kötelesek lesznek az ebből a tevékenységből származó összegek felét befizetni a városkasszába.
A különfélékben a jegyző beszélt egy korábbi számvevőszéki döntésről. Mint kiderült, még nem sikerült behajtani egy bizonyos összeget, amelyet protokollként fizetett ki a város korábban, valamint az Udvarhelyi Média Kft. által okozott kár esetében is hasonló a helyzet. Mindkét esetben bírósághoz fordultak az érintettek, ezért húzódik el a pénzek behajtása.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az RMDSZ-frakció kérdésére Pálfi Kinga elmondta, hogy
Döntés erről még nem született, de folyamatban vannak a tárgyalások. A cél az lenne, hogy ne egyszerre érkezzenek a gyereküket iskolába szállító szülők a városközpontba. Mindemellett október elején indítják a Lábbusz programot is, amelyben helyi rendőrök és önkéntesek segítik majd a gyerekeket, hogy gyalog menjenek iskolába.
Ismét szóba került a Tomcsa Sándor-negyedben zajongó és károkat okozó fiatalok problémája is – a lakószövetségi elnök is beszámolt a gondokról –, ezúttal arra a döntésre jutottak, hogy kamerákat fognak felszerelni a helyszínen. Gálfi Árpád polgármester ugyanakkor arról számolt be, hogy megkötötte a kivitelezési szerződést a II. Rákóczi Ferenc utca teljes felújítása érdekében, ugyanakkor a Függetlenség sugárút 10. szám alatt lévő tömbház szigetelése is elkezdődhet hamarosan.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!