
Fotó: Pinti Attila
A színházi intézmények, iskolák és színházszeretők világszerte a színház világnapját ünneplik március 27-én. A gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház is szervez saját programokat, ezúttal online és személyes jelenléttel is be lehet kapcsolódni a rendezvényekbe.
2021. március 26., 23:292021. március 26., 23:29
A Figura Stúdió Színház idén az online programok mellett a lehetőségekhez mérten élőben megszervezett eseményeket is ajánl a színházi világnapon. A korábbi évek hagyományos és legkedveltebb világnapi programpontja a kulisszatúra, amit ezúttal kis létszámú résztvevővel tartanak meg. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek a színház működésébe, a színpadtechnika rejtelmeibe, a gyártási és szervezési folyamatokba. A vezetések délelőtt 11 órától félóránként indulnak szervezett csoportoknak, 12.30-tól pedig nyitott kulisszatúra lesz, amelyre bárki jelentkezhet a 0752-227.011-es telefonszámon.
Fotó: Tamás Gyopár
Szombaton 17 órától Tamás Gyopár Apus könyve című kötetének könyvbemutatóját tartják a Figura stúdiótermében. Tamás Gyopár, a színház volt munkatársa, a Persze című előadás társszerzője több szálon kapcsolódik a Figurához. Személyes hangvételű, családtörténeti tematikájú könyvében négy testvér mesél. A helyek száma korlátozott, ezért ajánlott az előzetes helyfoglalás.
19 órától a YourLivingroomban tart borkóstolót Kolozsi Borsos Gábor a Színész házon kívül projekt keretében. A héttételes borkóstolóra a belépő 35 lejbe kerül, a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
A színházi világnapról készült összefoglalót 20 órától tekinthetik meg a az érdeklődők a Figura Facebook-oldalán. Emellett a nap folyamán a színház YouTube-csatornáján archív felvételeket tesznek közzé, 10 órától az Incanto című mesejátékot Csiki Zsolt rendezésében, délután 6-tól pedig a 2016–17-es évadban bemutatott, Albu István által színpadra álmodott Phaedra című előadást láthatják a nézők.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
1 hozzászólás