Hirdetés
Hirdetés

Tömegközlekedés: szigorú feltételekkel hirdet közbeszerzést Hargita Megye Tanácsa

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Hamarosan elindítják a versenytárgyalást a Hargita megyei tömegközlekedési közszolgáltatás átruházására. A nyílt közbeszerzésen szigorú feltételeknek kell megfelelniük a jelentkező fuvarozási vállalatoknak.

Barabás Hajnal

2025. január 06., 08:332025. január 06., 08:33

Nemsokára megjelenik a kiírás a Hargita megyei személyszállítási közszolgáltatás átruházására az országos elektronikus közbeszerzési rendszerben, az e-licitatie.ro weboldalon – közölte megkeresésünkre a Hargita Megye Tanácsának sajtóosztálya.

Hirdetés

Azért érdeklődtünk erről ismét, mert a helyközi járatok tavaly júliusban elfogadott új menetrendje az eredményes közbeszerzés után léphet érvénybe. Mint korábban írtuk,

49 útvonalra lesz kiírva a közbeszerzés, tíz csoportba foglalva.

Hargita Megye Tanácsa sajtóosztályától azt is megtudtuk, hogy a hamarosan induló nyílt közbeszerzésen milyen műszaki feltételeknek kell megfeleljenek a jelentkező vállalkozások.

A követelmények szerint:

  • Az előírásoknak megfelelően olyan vállalkozások jelentkezhetnek, amelyek közszolgáltatást üzemeltetnek;

  • A szerződés tárgya megfelel az országos cégbíróság (ONRC) által kiállított igazolás CAEN-kódjának;

  • Rendelkeznek közösségi engedéllyel (románul licenţă comunitară) vagy hasonló dokumentummal. Ez az engedély igazolja a szakmai tevékenység végzésének képességét, és annak másolata minden érintett jármű fedélzetén megtalálható kell legyen;

  • Megfelelnek GDPR előírásainak a személyes adatok védelme és azok szabad áramlása tekintetében;

  • Igazolniuk kell, hogy a szolgáltatói szerződésben előírt időszakban rendelkeznek a szükséges járművekkel, amelyek kapacitása megfelel a megyei rendszeres közlekedési programban előírt helyek számának, valamint az adott jármű kategóriája a járműnyilvántartási bizonyítvány vagy forgalmi engedély szerint megfelelő;

  • A szolgáltatást a vállalat saját vagy lízing keretében használt járművekkel kell biztosítsa.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Minimális műszaki követelmények:

  • Az autóbuszokat GPS-nyomkövető és helymeghatározó rendszerrel kell felszerelni a szerződés időtartamára. A GPS-platform valós idejű helymeghatározást és útvonalelőzményeket kell biztosítson, valamint a megyei tanács számára hozzáférést ezekhez az adatokhoz;

  • A jelentkező vállalkozásoknak rendelkezniük kell saját vagy szerződéses autószerelő műhellyel, amely az ajánlatban szereplő járművek típusára és márkájára vonatkozóan engedélyezett;

  • Saját vagy bérleti szerződés által biztosított parkolóhellyel kell rendelkezniük, amely az üzleti címnél, telephelyen vagy más, hivatalos engedéllyel rendelkező helyen található;

  • Saját vagy szerződés általi mosó- és fertőtlenítőállomással, valamint hivatalosan engedélyezett üzemanyag- és/vagy elektromos töltőállomással kell rendelkezniük;

  • Rendelkezniük kell továbbá az utasok és az őket szállító járművek biztosításával, valamint kötelező járműbiztosítással (RCA).

Személyi feltételek:

  • Legkevesebb egy szakértővel rendelkeznie kell, aki szakmai kompetenciával állandóan irányítja a szállítási tevékenységet az országos útügyi hatóság (ARR) által kiállított tanúsítvány alapján, továbbá legalább annyi sofőrrel, amennyi a szerződés teljesítéséhez szükséges.

Ezeket a feltételeket „a szerződés mobilizálási időszakában” kell teljesíteni a szerződési záradékok szerint – tette hozzá Hargita Megye Tanácsa sajtóosztálya.

•  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Fotó: Borbély Fanni

Hosszas huzavona előzte meg a Hargita megyei helyközi járatok új buszmenetrendjének elfogadását és a személyszállítási szolgáltatás kiszervezésének előkészítését a közbeszerzésre.

Mint korábban írtuk, a 2014-ben elfogadott buszmenetrend 2019-ben lejárt, azóta csak hosszabbítják.

A megkésett előkészítés után csak tavaly nyáron sikerült végre kidolgozni az új programot a busztársaságokkal egyeztetve, amely, mint fentebb írtuk, az eredményes versenytárgyalás után lép érvénybe.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 13., hétfő

Magyar Péter találkozóra várja Kelemen Hunort

Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel. A kormányfői poszt várományosa közölte: megállapodtak, hogy jövő héten személyesen folytatják az egyeztetést Budapesten.

Magyar Péter találkozóra várja Kelemen Hunort
Hirdetés
2026. április 13., hétfő

Nem lesznek elbocsátások a csíkszeredai polgármesteri hivatalban

Noha korábban úgy tűnt, hogy akár 24 alkalmazottat is el kell bocsátani a csíkszeredai polgármesteri hivataltól a létszámcsökkentésre vonatkozó jogszabály miatt, végül csak a be nem töltött állásokat szüntetik meg, elbocsátás nem lesz.

Nem lesznek elbocsátások a csíkszeredai polgármesteri hivatalban
2026. április 13., hétfő

Zacskóba tette az ötmillió forintot és a kerítésre akasztotta – román állampolgárok vertek át időseket Magyarországon

A kecskeméti nyomozók a napokban két román állampolgárt vettek őrizetbe, akik rendőrnek kiadva magukat unokázós csalással több idős embert is megkárosítottak – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőrfőkapitányság hétfőn a Police.hu oldalon.

Zacskóba tette az ötmillió forintot és a kerítésre akasztotta – román állampolgárok vertek át időseket Magyarországon
2026. április 13., hétfő

Fiatal az idős ellen, feleség a férjjel szemben – emberölésbe torkollt egy konfliktus az egyik erdélyi faluban

Leszúrtak egy férfit a Fehér megyei Szászcsanádon vasárnap éjjel egy spontánul kitört konfliktusban, a 47 éves férfi belehalt sérülésébe – tájékoztatott hétfőn a megyei rendőrség.

Fiatal az idős ellen, feleség a férjjel szemben – emberölésbe torkollt egy konfliktus az egyik erdélyi faluban
Hirdetés
2026. április 13., hétfő

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak

Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent – mondta Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján.

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
2026. április 13., hétfő

Kijöttek az adatok a friss átlagnyugdíjról

Idén márciusban 4 684 474 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3618-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2782 lej volt -– derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.

Kijöttek az adatok a friss átlagnyugdíjról
2026. április 13., hétfő

Egy kis felmelegedés, egy kis lehűlés – ez áll most előttünk

Április 13. és 26. között országszerte kismértékű hőmérséklet-ingadozásra lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közölt előrejelzéséből.

Egy kis felmelegedés, egy kis lehűlés – ez áll most előttünk
Hirdetés
2026. április 13., hétfő

Megérkeztek az első külképviseleti urnák az NVI-hez

Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.

Megérkeztek az első külképviseleti urnák az NVI-hez
2026. április 13., hétfő

Az Urbana Rt. veszi át a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat Székelyudvarhelyen

Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.

Az Urbana Rt. veszi át a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat Székelyudvarhelyen
2026. április 13., hétfő

Magyar országgyűlési választások: alig több, mint 381 ezer szavazat vár még feldolgozásra

A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.

Magyar országgyűlési választások: alig több, mint 381 ezer szavazat vár még feldolgozásra
Hirdetés