
Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon
Fémből készült szennyvízaknatetőt emelt el két személy hétfőn reggel egy székelyudvarhelyi utcából. Az elkövetőket lakossági bejelentés nyomán sikerült elkapni.
2024. február 05., 19:352024. február 05., 19:35
A Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrséget nem sokkal kilenc óra után telefonon értesítették, hogy a Bethlenfalvi úton
egyéb fémekkel együtt. A helyi rendőrök azonnal kiszálltak a helyszínre, ahol beazonosították a bejelentésben szereplő személyeket, akik elismerték, hogy jogtalanul emelték el a csatornafedőt az egyik környékbéli utcából.
Nem sokkal később a rendőrség munkatársai a polgármesteri hivataltól kaptak panaszt, miszerint
vélhetően eltulajdonították. Mivel az eset bűncselekménynek minősül, a helyi rendőrök azonnal értesítették az állami rendőrséget, majd ténymegállapító jegyzőkönyv kíséretében átadták az ügyet további kivizsgálásra.
A Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség ezúton is arra kéri a város lakóit, hogy ha bármilyen, a közösséget érintő veszélyt, gyanús személyt vagy tevékenységet észlelnek, azonnal hívják az intézmény diszpécserszolgálatát a 0266 210 210-es telefonszámon. Hozzáteszik, amennyiben a jelzett esetre nem terjed ki a hatáskörük, útbaigazítást nyújtanak, vagy azonnal továbbítják azt az ügyben illetékes hatóságnak.

Kiskorútól próbáltak pénzt eltulajdonítani, ugyanakkor egy telefont el is lopott pénteken délután az a székelyudvarhelyi banda, amelyet végül a helyi rendőrség fülelt le. A tetteseket átadták az állami rendőröknek.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
szóljon hozzá!