
Kozma Mónika szerint fontos segíteni a helyi vállalkozókat
Fotó: Haáz Vince
A Pro Economica Alapítvány, mint az Erdélyi Gazdaságfejlesztési Program lebonyolítója a Magyar Kormány Nemzetpolitikai Államtitkárságának erdélyi partnereként másodszor is meghirdette az Erdélyi Mentorprogramot. A tavaszi kiadáshoz hasonlóan most is sokan érdeklődnek az online esemény iránt.
2021. november 09., 20:302021. november 09., 20:30
A mentorporgram kedvező fogadtatását látva, valamint eleget téve a kéréseknek, novemberben útjára indítják az Erdélyi Mentorprogram 2.0-t, azaz a második évadot. Kozma Mónika, a Pro Economica Alapítvány elnöke a Székelyhonnak elmondta: hasonlóan magas az érdeklődők létszáma a járványhelyzet ellenére is az online esemény iránt. Eszerint, hasonlóan a tavaszi képzéshez, majd
Az alapítvány által kidolgozott, Románia 16 megyéjét célzó fejlesztési stratégia egyik fő alapvetése, hogy integratív módon, több gazdasági terület összekapcsolásával kell a helyi vállalkozásokat segíteni a fejlődésükben – hangsúlyozta Kozma Mónika, hozzátéve, hogy ehhez elengedhetetlen
Ahogy fogalmazott, az alapítvány továbbra is kiemelt feladatának tartja, hogy az anyagi támogatások mellett, olyan programokat is szervezzen, ahol
A Maros megyeiek mellett Hargita és Kovászna megyei vállalkozók jelentkeztek mentornak, és mentoráltnak, illetve Temes, Arad, Bihar, Máramaros, Szatmár és Kolozs megyeiek is szép számban vannak – tudtuk meg a szervezőktől.
A mentorált jelöltek jellemzően a fiatalabb korosztályból kerülnek ki, hiszen ők azok, akiknek – mint friss vállalkozóknak – olyan kérdéseik vannak, amelyekre itt szeretnének iránymutatást kapni, első kézből, a tapasztaltabb vállalkozók és szakemberek részéről. A mentorok között vannak olyanok is, akik az első évadban is segítettek, illetve vannak új jelöltek is, akik bíznak a saját megszerzett tapasztalataikban és szeretnének továbbadni belőle.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
szóljon hozzá!