Éles és gyakorlati esetekben is gazdag évet zártak az önkéntes tűzoltók
Fotó: Barabás Ákos
Több tíz tűzesetnél és műszaki mentésnél nyújtott segítséget az elmúlt évben a székelykeresztúri Villám – Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület. Egyebek közt a legnehezebb és legmegrázóbb bevetéseikről is meséltek lapunknak.
2020. január 16., 14:052020. január 16., 14:05
Nehéz évet zártak a Villám – Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjai, hiszen ötvenkét esetben oltottak tüzet és segédkeztek baleseteknél – tudtuk meg Szali Mózestől, a szervezet vezetőjétől. Mindemellett rengeteg önkéntes munkát is vállaltak, valamint rendezvények, gyakorlatok szervezésében is részt vettek.
Összesen huszonhat tűzesethez szálltak ki, amelyek közül a legveszélyesebb az volt, amikor a székelyudvarhelyi Demaco vállalatnál csaptak fel a lángok – fejtette ki lapunknak Szali Mózes. Mint mondta,
Műszaki mentést ugyancsak huszonhatot hajtottak végre. A legmegrázóbb két eset az volt, amikor Hidegkúton ráborult egy traktor valakire, aki rögtön életét vesztette, illetve egy eltűnt személy keresése, akit több nap után találtak meg holtan.
A helyszínre érve úgy tűnt, hogy az áldozatnak a gerince sérült meg, ezért az előírások szerint stabilizálták a beteget, majd egy hordágyon kellett bevinniük lakott területre, mintegy két kilométert gyalogolva a sárban és az esőben.
Szali Mózes büszkén mondta, hogy a szerencsének, az odafigyelésnek és a csapatmunkának köszönhetően egyesületük egyetlen tagja sem sérült meg a bevetések során.
– jegyezte meg. Úgy érzi, nemcsak a székelykeresztúriak, hanem a környékbeliek bizalma is megerősödött csapatuk iránt. Ez abból is látszik, hogy
Az önkéntes tűzoltó-egyesület előnye ugyanakkor, hogy hivatásos kollégáikkal ellentétben nekik nincs meghatározva, hol léphetnek akcióba. Ennek köszönhetően bárhova kimehetnek segíteni, akár a megyehatárokon túlra is, ha a helyzet úgy kívánja – persze ha reális időn belül ott tudnak lenni.
Az ilyenkor megszokottnál több, és enyhén növekszik is a légúti megbetegedések száma Hargita megyében, a koronavírus-fertőzések gyakorisága viszont stabilan alacsony.
Sűrű ködre kell számítani hétfő reggel Hargita, Konstanca és Tulcea megye több régiójában – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több mint nyolcvan bírságot szabtak ki összesen 52 ezer lej értékben a Maros megyei közlekedésrendészek szombaton. A legtöbb szabálysértést továbbra is a sebességhatár túllépésével követték el a sofőrök.
Ahány megye, annyi történet, egy dolog azonban biztos: miközben Kolozs megye gazdaságilag Erdély motorja, emellett Székelyföld három megyéjének is megvan a helye Erdély gazdasági térképén.
Székelyföld autonómiájának napján egyszerre lobbantak fel az őrtüzek lángjai, amelyek változatlanul a székelyföldi autonómiaigényre emlékeztetnek. Képeken mutatjuk a Gordon-tetőn álló Mária-szobornál tartott eseményt.
Jövő hét elején is örülhetünk a szokatlanul meleg őszi időnek. Október végéig az átlagosnál magasabb hőmérsékleti értékek lesznek, november elseje után viszont lehűl az idő.
Égési sérüléseket szenvedett egy 50 év körüli férfi, miután tűz ütött ki egy lakóházban Kerelőszentpálon vasárnap – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Internetes felületen lehet jelenteni az agresszív sofőröket vasárnaptól – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. A rendszer célja a szabálytalanságok megelőzése és a közbiztonság növelése.
Óraátállítás vár ránk ismét vasárnap hajnalban, ezúttal egy körrel visszafelé tekerjük a nagy mánusokat. Bár évek óta rebesgetik, hogy megszabadulunk bioritmusunk ily módon történő felforgatásától, úgy tűnik, ez még jövőben sem esedékes.
Az idei első félévben 2311 ember szenvedett munkabalesetet Romániában, 11,6 százalékkal kevesebben, mint 2023 azonos időszakában. Az áldozatok közül 43-an vesztették életüket, 34,8 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
szóljon hozzá!