
Készül a százhúsz gyerek befogadására alkalmas napközi otthon
Fotó: Erdély Bálint Előd
Százhúsz gyerek befogadására alkalmas napközi otthon épül Korondon, a munkálatoknak több mint felét már el is végezte a kivitelező. Mindemellett utcákat és községi utakat is aszfaltoznak, továbbá felújítják a szakközépiskolát.
2020. május 22., 22:052020. május 22., 22:05
2020. május 22., 22:132020. május 22., 22:13
Noha a közbeszerzési eljáráson nyertes kivitelezővel folytatott vita miatt nehezen kezdődött el a korondi napközi otthon építése, jelenleg jól halad a munka – fejtette ki lapunknak Katona Mihály polgármester. Mint mondta, korábban a munkálatok közben feltörő talajvizek elvezetésének megoldása, illetve a beruházás értékének újraszámítása – az anyagárak és a fizetések növekedése miatt – okozott gondokat, de sikerült áthidalni a problémákat.
Rámutatott, már be van fedve a százhúsz gyerek befogadására alkalmas épület, jelenleg a festéssel dolgozik a kivitelező. A 625 ezer euró értékű megvalósítás érdekében az Európai Unió Vidéki Beruházások Ügynökségénél (AFIR) pályázott sikeresen az önkormányzat. A polgármester hozzátette,
Folyamatban van a községi út modernizálása 6,4 kilométeren Pálpatakától Székelyvarság irányába, amire szintén az AFIR-nál pályázott sikeresen az önkormányzat. A 1,7 millió euró értékű munka 70 százaléka már elkészült, csak hetek kérdése az aszfaltozás megkezdése. Még van további 3,2 kilométernyi út Székelyvarság határáig, annak modernizálására is készülnek a tervek. Ezenkívül az Országos Vidékfejlesztési Programnál (PNDL) pályázva 1,9 millió lejt használhat fel a helyi önkormányzat a korondi utcák újraaszfaltozására; összesen 4,5 kilométeren végeznek felújításokat.
Vízgyűjtő és tisztító tartályok felszerelését, illetve az ivóvízhálózat bővítését is tervezi Korondon a polgármester – ennek érdekében ugyancsak az AFIR-hoz adott le sikeres pályázatot az önkormányzat 900 ezer eurós támogatást nyerve a projektre. Jelenleg a közbeszerzési eljárás eredményére várnak a kivitelező kiválasztásáért.
amelyet a PNDL programban pályázva közel hét millió lejből valósíthatnak meg. Egy másik sikeres 5,6 millió lej értékű PNDL-s pályázatból egy kicsi és egy nagyobb, borvízzel, illetve ásványvízzel feltöltött úszómedencével ellátott nyitott strandot építtethet az önkormányzat Árcsón. A létesítmény elsősorban a helyi diákok képzését szolgálja majd, de természetesen a lakók is látogathatják.
Hamarosan készen lesznek a projekt kivitelezési tervei, és már nyáron elkezdődhet az építkezés – így Katona Mihály. A községvezető ugyanakkor arra is kitért, hogy a helyi költségvetésből egyebek mellett a szolgálati lakásokat újítják fel, valamint játszóteret is építenek az orvosi rendelők közelében. Nemrég egyébként a községházát is újraszigetelték és újrafestették.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!