
Készül a százhúsz gyerek befogadására alkalmas napközi otthon
Fotó: Erdély Bálint Előd
Százhúsz gyerek befogadására alkalmas napközi otthon épül Korondon, a munkálatoknak több mint felét már el is végezte a kivitelező. Mindemellett utcákat és községi utakat is aszfaltoznak, továbbá felújítják a szakközépiskolát.
2020. május 22., 22:052020. május 22., 22:05
2020. május 22., 22:132020. május 22., 22:13
Noha a közbeszerzési eljáráson nyertes kivitelezővel folytatott vita miatt nehezen kezdődött el a korondi napközi otthon építése, jelenleg jól halad a munka – fejtette ki lapunknak Katona Mihály polgármester. Mint mondta, korábban a munkálatok közben feltörő talajvizek elvezetésének megoldása, illetve a beruházás értékének újraszámítása – az anyagárak és a fizetések növekedése miatt – okozott gondokat, de sikerült áthidalni a problémákat.
Rámutatott, már be van fedve a százhúsz gyerek befogadására alkalmas épület, jelenleg a festéssel dolgozik a kivitelező. A 625 ezer euró értékű megvalósítás érdekében az Európai Unió Vidéki Beruházások Ügynökségénél (AFIR) pályázott sikeresen az önkormányzat. A polgármester hozzátette,
Folyamatban van a községi út modernizálása 6,4 kilométeren Pálpatakától Székelyvarság irányába, amire szintén az AFIR-nál pályázott sikeresen az önkormányzat. A 1,7 millió euró értékű munka 70 százaléka már elkészült, csak hetek kérdése az aszfaltozás megkezdése. Még van további 3,2 kilométernyi út Székelyvarság határáig, annak modernizálására is készülnek a tervek. Ezenkívül az Országos Vidékfejlesztési Programnál (PNDL) pályázva 1,9 millió lejt használhat fel a helyi önkormányzat a korondi utcák újraaszfaltozására; összesen 4,5 kilométeren végeznek felújításokat.
Vízgyűjtő és tisztító tartályok felszerelését, illetve az ivóvízhálózat bővítését is tervezi Korondon a polgármester – ennek érdekében ugyancsak az AFIR-hoz adott le sikeres pályázatot az önkormányzat 900 ezer eurós támogatást nyerve a projektre. Jelenleg a közbeszerzési eljárás eredményére várnak a kivitelező kiválasztásáért.
amelyet a PNDL programban pályázva közel hét millió lejből valósíthatnak meg. Egy másik sikeres 5,6 millió lej értékű PNDL-s pályázatból egy kicsi és egy nagyobb, borvízzel, illetve ásványvízzel feltöltött úszómedencével ellátott nyitott strandot építtethet az önkormányzat Árcsón. A létesítmény elsősorban a helyi diákok képzését szolgálja majd, de természetesen a lakók is látogathatják.
Hamarosan készen lesznek a projekt kivitelezési tervei, és már nyáron elkezdődhet az építkezés – így Katona Mihály. A községvezető ugyanakkor arra is kitért, hogy a helyi költségvetésből egyebek mellett a szolgálati lakásokat újítják fel, valamint játszóteret is építenek az orvosi rendelők közelében. Nemrég egyébként a községházát is újraszigetelték és újrafestették.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!