
Fotó: László Ildikó
Közel száz nő vett részt az Erőnk a változásban elnevezésű konferencián Székelyudvarhelyen szombaton, melynek részeként orvosok, pszichológusok és szakemberek tartottak előadást a női test és lélek változásairól és egészségmegőrzésről.
2023. november 19., 17:022023. november 19., 17:02
Az Erőnk a változásban elnevezésű konferencián olyan szakemberek szólaltak fel, akik a női test változását, az egészségének megőrzésére és a lélek ápolásának fontosságára hívták fel a figyelmet.
Az eseményt szombaton Székelyudvarhelyen, a Hargita Business Centerben tartották a Signature Cosmetics vállalkozás szervezésében, amelyre közel száz nő látogatott el. A konferencia egyik célja, hogy
A konferencián elsőként Dr. Veiszenbacher Ildikó, szülész-nőgyógyász főorvos részletezte a női test változásait, valamint hangsúlyozta a folyamatos szűrővizsgálatok fontosságát. Mint mondta, a vizsgálatok nem jelentik azt, hogy valakinél nem alakul ki rákos megbetegedés, viszont
Mivel Romániában csak időszakos és regionálisan szervezett szűrővizsgálatok vannak, ezért mindenki magának kell jelentkeznie ilyen típusú átvizsgálásokra, akár nőkről, akár férfiakról beszélve.
Fotó: László Ildikó
Pintér Dorina, edző a ragyogásra hívta fel a résztvevők figyelmét, amit az egészség útján és legfőképp mozgással lehet elérni. Mivel a test folyamatosan változik,
A testmozgás továbbá azért is fontos, hogy időskorban, amikor már lelassul a regenerálódás, kevésbé sérüljön a test és egyáltalán ne okozzon problémát akár egy lépcső vagy útpadka átlépése.
A továbbiakban Dr. Fülöp Mária, bőr- és nemigyógyász, kozmetológus főorvos Mit (t)akar a bőrünk? címmel tartott előadást, Szigyártó Emőke, kozmetikus pedig a megfelelő kozmetikumok megtalálásához és azok helyes használatához adott tanácsokat különböző életszakaszokhoz igazítva javaslatait.
Kádár Annamária, pszichológus, tréner, egyetemi oktató a lélek egészségéről beszélt. Mint fogalmazott:
Ismeri önmaga korlátait és lehetőségeit, optimizmus, empátia és együttműködési készség jellemzi. Mészáros Andrea, pszichoterapeuta, pár- és szexuálpszichológus pedig arról ejtett szót, hogy mennyire fontos önbecsapás helyett lehet gyakorloni az önszeretetet, a behódolás helyett a magabiztosságot, hiszen ezek olyan ragyogást adhatnak a nőnek, mely szebb bármelyik sminknél.
Albert Orsolya színművész két „felvonásban” szórakoztatta és ríkatta meg a résztvevőket tematikusan kapcsolódó előadásával.
Miért fontos a pontos és jól megírt önéletrajz és mikor segíthetnek a továbbképző- és átképző programok? Hol érdemes tájékozódni az új munkalehetőségekről? – ezekről beszélgettünk a Maros megyei munkaügyi szakemberekkel.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
szóljon hozzá!