
Szerződést bontott a város az Urbana Rt.-vel. Az új távhőszolgáltatási szerződés megkötéséhez közbeszerzési eljárás kiírására lesz szükség
Fotó: Lukácsi Lehel
Rendkívüli ülésen döntött kedden a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület a város távhőszolgáltatójával, az Urbana Rt.-vel 1998-ban megkötött szerződés felbontásáról, hogy új közbeszerzési eljárást írhassanak ki a szolgáltatásra. Csak így nyílhat lehetőség arra, hogy kompenzálni lehessen a szolgáltatás árát, és a távfűtési hálózaton lévő háztartásokban élők ne kelljen a korábbi árnak majdnem a háromszorosát fizessék a távfűtésért és meleg vízért.
2024. június 04., 14:122024. június 04., 14:12
Amint azt a múlt heti tanácsülésen már bejelentették, keddre rendkívüli ülést tartott a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület a távhőszolgáltatást érintő probléma megoldása érdekében. Március végén ugyanis kénytelenek voltak megszüntetni a távhőszolgáltatás árkompenzációját, így az majdnem a háromszorosára, 1040 lejes gigakalóriánkénti árra drágult. A támogatást csak úgy lehet újra biztosítani, ha megszüntetik a közvetlen módon megkötött szerződést a szolgáltatóval, majd közbeszerzési eljárás révén kötnek új szerződést a szolgáltatásra.

Szerződést bontana a székelyudvarhelyi városvezetés a távhőszolgáltató vállalattal és egy közbeszerzési eljárás során kötne majd új szerződést a szolgáltatásra, hogy újból esély nyíljon a távfűtés költségének támogatására. Ez ugyanis áprilistól megszűnt.
A szerződés felbontására vonatkozó határozatról kedden döntött a képviselő-testület. Azt megelőzően az Urbana Rt. részvényeseinek a gyűlése határozatban tudomásul vette és elfogadta a távfűtési szerződés kölcsönös alapon történő felbontását.
A keddi – online megtartott – ülés kezdetén a 17 önkormányzati képviselő közül 14-en voltak jelen, majd időközben 13-ra csökkent a számuk, de ez i elég volt ahhoz, hogy döntésképes maradjon a testület.
Ennek a döntésnek a következményeképpen a direkt közbeszerzés, illetve a közvetlen szolgáltatási szerződés megszűntnek tekinthető, természetesen azzal a megjegyzéssel, hogy az új szolgáltató liciten történő kijelöléséig a szolgáltatást a jelenlegi szolgáltatónak biztosítania kell – hangsúlyozta Venczel Attila főjegyző a döntést követően.
„Ami nagyon fontos, hogy sürgős határidőn belül a közbeszerzési eljárást el kell indítani.
Én remélem, hogy részünkről is mindent meg tudunk tenni annak érdekében, hogy a következő fűtésszezonig ezt az eljárást lebonyolítsuk, és a fűtésár egy kompenzált ár lehessen a következő fűtésszezon megkezdésének pillanatában. Nagyon szorít az idő” – fogalmazott a főjegyző.
Péter Balázs, POL-os képviselő és az ülést vezető elnök mindehhez azt fűzte hozzá, hogy az idő azért szorít, mert a távfűtési rendszeren lévők a melegvíz-szolgáltatásért már a magas árat fizetik, ezért még sürgetőbb a probléma megoldása.
A Maros Megyei Tanács mai ülésén költségvetés-kiegészítést fogadott el, amelynek keretében összesen 1,7 millió lejt különített el a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér számára két fontos beruházás megvalósítására.
Hétfőn kezdődik a pótérettségi a román nyelvi kompetenciák szóbeli felmérésével, amely kedden is folytatódik.
Nem zárta le az egészségügyi rendszerben kedden kirobbantott általános sztrájkot a Sanitas szakszervezet, csak felfüggesztette azt pénteken. Azért döntöttek az utóbbi mellett, mert a felfüggesztett tiltakozást szükség esetén bármikor újraindíthatják.
A következő időszakban nem várhatók jelentős fennakadások Románia üzemanyag-ellátásában – közölte pénteken a kormány, miután az energiaügyi minisztérium vezetői az olajipari és üzemanyag-forgalmazó vállalatok képviselőivel egyeztettek.
Egy ember meghalt, kilencen pedig orvosi ellátásra szorultak pénteken, miután egy személyszállító kisbusz kerítésnek csapódott Câmpulung városának egyik utcáján – közölte az Argeș megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
Négy megyére narancssárga, 14 megyére sárga jelzésű hőségriasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Erdőtüzek oltására szakosodott negyvenfős kontingenst küldött csütörtökön Görögországba a román belügyminisztérium vészhelyzetekért felelős szakosztálya az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU) szervezésében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség péntek reggel bejelentette az egészségügyi általános sztrájk felfüggesztését.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete egyik vizsgált forgatókönyv szerint sem kedvez az egészségügyi dolgozóknak – közölte a Sanitas Szakszervezeti Szövetség csütörtökön.
1 hozzászólás