
A jövőre nézve fontos, hogy a döntéseknek is az legyen az elsődleges szempontja, hogy a páciensek minél jobb ellátást kapjanak – hangzott el a sajtótájékoztatón
Fotó: Erdély Bálint Előd
Helikopter-leszállópályával ellátott ötszintes épületrésszel bővítenék ki a székelyudvarhelyi kórházat az elkövetkező években, de közeljövőre vonatkozóan is vannak fejlesztési tervei az egészségügyi intézmény vezetőségének. Méginkább a betegekre koncentrálnának, amire azért is szükség van, mert a járvány kitörése óta a páciensek eltávolodtak a kórháztól, és gyakran túl későn fordulnak orvoshoz.
2022. augusztus 17., 17:002022. augusztus 17., 17:00
2022. augusztus 17., 19:112022. augusztus 17., 19:11
A Székelyudvarhelyi Városi Kórház jelenéről, a jövőbeni tervekről, és a Covid-helyzetről tartottak sajtótájékoztatót szerdán az intézmény képviselői – Nagy Gyula, nemrég ideiglenesen kinevezett főigazgató, Szöllösi Attila, ideiglenesen kinevezett orvosigazgató, Fazakas Zsuzsánna, ideiglenesen kinevezett ápolási igazgató, valamint Sticlea Daniel, a kórház gazdasági igazgatója.
A kórházat május elseje óta vezeti Nagy Gyula, aki korábban több mint tíz évig egészségügyi menedzsment tanácsadói munkakörben dolgozott, ezért úgy érzi, el tudja látni az intézményvezetői feladatokat. Ez jelenleg kihívásokkal teli munka, ugyanis – amint arról beszámolt –
Ahogyan az más kórházak esetében is jellemző, a páciensek az utóbbi egy, két évben eltávolodtak a kórháztól, ezért
Ez elsősorban a páciensek számára lenne fontos, hiszen tapasztalataik szerint gyakran későn fordulnak orvoshoz.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kórház személyzete jelentősen bővült az elmúlt időszakban, ugyanis a járvány kezdete óta elvégzett alkalmazások többségét véglegesíteni tudták, így
Személyzetgondok leginkább már csak az adminisztratív részlegeken vannak, de ezen terveznek javítani – mondta el Nagy Gyula.
A november elsejéig ideiglenes kinevezését töltő főigazgató rámutatott, gazdasági szempontból nem túlságosan ösztönző jellegű jelenleg a kórházak finanszírozása – ami jórészt költségarányos, nem pedig teljesítményarányos, ahogyan az 2020 márciusa előtt volt –, így
Folyamatosan dolgoznak a bevételek optimalizálásán és korábbi tartozásokat is rendeztek már, de amint az az ideiglenes igazgató által elmondottakból kiderült, a fejlesztési terveikhez még több pénzre van szükségük.
A jövőre nézve a legfontosabb, hogy a páciensekre koncentráljanak, a döntéseknek is az legyen az elsődleges szempontja, hogy
– hangsúlyozta Nagy Gyula. A személyzet képzésére és motiválására is nagyobb figyelmet fordítanak, továbbá a kórház felszereltségét is javítanák, ami egyébként jelenleg sem rossz. A hatékonyabb ellátás érdekében a megyében működő többi kórházzal közös stratégiát dolgoznának ki az ágystruktúra szempontjából is. „Már többször is találkoztunk – nem mindenkivel ugyan –, de már voltak megbeszélések.
– fogalmazott Nagy Gyula, aki szerint a tapasztalatcseréből is sokat tudnak tanulni, hiszen
A székelyudvarhelyi kórházban egyébként még idén módosítanak az ágystruktúrán a szükségleteknek és terveknek megfelelően. Az ideiglenes főigazgató örvendetes változásként számolt be arról is, hogy
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nagy Gyula a kórház fontosabb mérőszámairól, statisztikai adatairól is beszélt a sajtótájékoztatón. A kórházból kiutalt páciensek számán jól nyomon követhető a pandémia hatása:
A megoldott akut esetek száma is idén kezdte megközelíteni a „békeidős” értékeket: májusban 1214 akut betegséggel bekerült pácienst utaltak ki a kórházból, szemben a 2019-es 1470-es számmal. A statisztikából kiderül az is, hogy
A kórház esetkomplexitási mérőszáma 1,3634 volt júniusban – ennek az értéknek minden évben a következő évi finanszírozás szempontjából van jelentősége, minél nagyobb a szám, annál több pénzt kaphat a kórház betegellátásra.
A székelyudvarhelyi kórház szerencsére már nem Covid-háttérkórház, tehát más jellegű betegségekben szenvedőket is el tudnak látni az egészségügyi intézményben – számolt be a koronavírus-helyezettel kapcsolatban a kórház orvosigazgatója, Szöllösi Attila. A jelenlegi járványhullámban öröm az ürömben, hogy
– folytatta. Amikor elkezdődött a jelenlegi hullám, próbálták egy helyen, a fertőző betegségek részlegén elkülöníteni a koronavírusos betegeket és ezt szerencsére hosszú ideig tudták is tartani, ám
– foglalta össze a tudnivalókat az orvosigazgató.
Szöllösi Attila hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a korábbi járványhullám lecsengése óta próbálják újjáépíteni a normális betegellátást, amivel egész szépen haladtak a mostani járványhullámig, összességében azonban örülnek annak, hogy ez már nem egy olyan hullám, mint az előzőek, ez abból is látható, hogy
A jelenlegi hullámban összesen két beteg vesztette életét a városi kórházban, volt viszont olyan intubált betegük is, aki felépült a koronavírusból és hazamehetett. Az orvos ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy a járóbeteg-rendelések is visszatértek a normális kerékvágásba, próbálnak ott is minél több beteget ellátni, hiszen
Fotó: Erdély Bálint Előd
A 2020. márciusi személyzeti adatokhoz képest 942-ről 1064-re nőtt a kórház alkalmazottainak a száma.
– számolt be az adatokról Fazakas Zsuzsánna. A kórház ideiglenesen kinevezett ápolási igazgatója a személyzet rendszeres képzésének és a betegekkel történő megfelelő kommunikációnak a fontosságát hangsúlyozta, ugyanakkor újságírói kérdésre arról is beszélt, hogy
Előbbi gyorsan elhasználódik, hiszen 90 fokon, erős tisztítószerekkel kell mosni azokat, de nemrég megfelelő mennyiségű és jó minőségű ágyneműt vásárolt a kórház és az élelem minősége is javul a megemelt finanszírozás eredményeként – mondta.
– erről már Sticlea Daniel, a kórház gazdasági igazgatója beszélt a sajtótájékoztatón.
Azt is elmondta ugyanakkor, hogy a kórháznak az országos egészségügyi programokban felgyűlt tartozása a 2021-es esztendő eleje óta 40 százalékkal csökkent, ami egy jó irány.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
szóljon hozzá!