
Több létesítményt is el fognak bontani a taplocai iskolaközpontnál
Fotó: Pinti Attila
A csíktaplocai iskolaközpont udvarán lévő négy építmény lebontásáról, illetve a Micimackó napközi felújításának befejezéséhez szükséges dokumentáció elfogadásáról döntöttek a csíkszeredai önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén kedden.
2024. október 15., 13:342024. október 15., 13:34
A csíktaplocai iskolaközpontnál tervezett kampuszépítési projekt megvalósításához szükséges, hogy lebontsanak a Venczel József Szakközépiskola ügykezelésében lévő négy építményt. Az erről szóló dokumentációt kedden rendkívüli ülésén hagyta jóvá a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere elmondta,
A szóban forgó létesítményeket 1974-ben építették, van köztük egykori raktárhelyiség és egy megrozsdásodott silló, amelyhez az asztalosműhely tartozott.
Fotó: Pinti Attila
Both-Gyárfás Csaba, a Venczel József Szakközépiskola igazgatója a helyszínen elmondta, tervezik egy további épületmaradvány elbontását is az elkövetkezőkben, ehhez most készítik elő a bontási iratokat.
én ennek csak örülni tudok” – fogalmazott.
A város egyébként idén márcisuban írta alá a duális szakoktatás megerősítését és a taplocai iskolai kampusz felújítását szolgáló szerződést az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) alapjaiból nyert támogatásra, amelynek értéke százmillió lej. Ebből többek között
A testület továbbá elfogadta a Micimackó napközi felújításának befejezését elősegítő dokumentációt is, a város ugyanis további támogatásért pályázna. A projekt értéke 4,7 millió lej, ebből a város önrésze 2,6 millió lej.
Fotó: Pinti Attila
A Micimackó napközi felújításához 2023 nyarán fogtak hozzá, de a munkálatok során felmerülő akadályok miatt nem tudták tartani az előre eltervezett határidőt.
Tőke Ervin EMSZ-es önkormányzati képviselő felszólalásában szóba hozta azt az esetet, amikor pásztorkutyák támadtak meg vasárnap egy kutyáját sétáltató gazdát a csíksomlyói domboldalon. A tanácsos szerint a pásztor felelőssége, hogy felügyelet alatt tartsa a kutyáit.
Korodi Attila polgármester a felszólalásra válaszul elmondta, a helyi rendőrség az ügyben eljárt. Egy nyilatkozatot is kiadtak, amelyben arra kérik a túrázókat, kutyasétáltatókat, hogy ha testi sérüléssel járó pásztorkutya-támadások áldozataivá válnak, mindenképpen tegyenek feljelentést az állami rendőrségnél.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
1 hozzászólás