
Fotó: Kiss Gábor/MTI
A magyar kormány a határon túli magyar családok boldogulását segíti, a szülőföldön maradást ösztönzi a Kárpát-medencei magyar vállalkozások támogatásával – hangoztatta Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár pénteken Marosvásárhelyen az első alkalommal megrendezett Erdélyi Gazdasági Fórum megnyitóján.
2021. szeptember 17., 23:242021. szeptember 17., 23:24
2021. szeptember 17., 23:282021. szeptember 17., 23:28
A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága az erdélyi gazdaságfejlesztési programot lebonyolító Pro Economica Alapítvánnyal közösen, a Design Terminal szakmai partnerségével szervezett kétnapos találkozót Marosvásárhelyen az erdélyi magyar vállalkozók együttműködésének erősítése érdekében. A fórumon részt vesznek Erdély valamennyi megyéjének vállalkozói és szervezetei. A kétnapos rendezvény célja, hogy keretet teremtsen a széleskörű párbeszédre az erdélyi magyar vállalkozások helyzetéről.
Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a rendezvény megnyitóján elmondta: fontos az, hogy az összefogást mindig megerősítsék. Az elmúlt években törekedtek a teljeskörű összefogásra, ez Erdélyben többé-kevésbé megvalósult, és erről tesz tanúbizonyságot ez a kongresszus is.
– mutatott rá Potápi.
Fotó: Kiss Gábor/MTI
Az államtitkár elmondta: idén Erdélyre is kiterjesztették a korábban a Vajdaságban is megszervezett vállalkozói mentorképző programot, de a magyar gazdasági szereplők közösségbe szervezése itt nem zárult le. A pénteken elindult marosvásárhelyi kezdeményezéssel
Gratulált az RMDSZ-nek az elmúlt években végzett munkájáért, azokért a történelmi sikerekért, amit el tudtak érni az önkormányzati és a parlamenti választásokon, azóta pedig már a kormányon is erősítik a magyarságot, ezzel nemcsak a magyarok érdekében, hanem összromániai érdekeket képviselve látják el a feladataikat. Mint mondta,
Mindezt azért, mert ahol megvalósul az összefogás, minden szinten képviseltetve van a magyarság.
– fejtette ki az államtitkár.
Potápi Árpád János felidézte, 2014–2015-től a nemzetpolitikának egy új eleme jelent meg, ez pedig a szülőföldön való boldogulásnak a támogatása, vagyis a magyar gazdasági pozíciónak az erősítése a Kárpát-medencében:
„Ma Magyarországon, a közép-európai régióban olyan gazdasági fejlődés előtt állunk, amely ezt a régiót nagyon rég nem jellemezte. Ha az elmúlt tíz évünket jellemezni kellene, azt mondhatjuk, hasonló tíz évről talán az első világháború előtti időszakról beszélhetünk, így közös felelősségünk, hogy ezt tovább tudjuk vinni” – zárta a miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.
Fotó: Horváth Bálint Ottó
Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke szerint fontos, hogy ez a gazdasági fórumot sikerült megszervezni 2021-ben, egy nehéz időszakban. „Úgy gondoljuk, hogy a Kárpát-medencei gazdasági teret egységes térként kell szemlélnünk.
– részletezte Kelemen.
Az RMDSZ elnöke közölte: jelenleg azon dolgoznak, hogy találjanak egy olyan megoldást az elszabadult energiaárak orvoslására, legalább egy fél évre, amely nemcsak az egyéni fogyasztókat, hanem a vállalkozókat is érintené.
Kelemen Hunor rámutatott, hogy az RMDSZ kongresszusának mottója a Szívügyünk a család, mert ha azt a jövőképet fogalmazzák meg, hogy itthon maradni szülőföldön erős magyar közösségként, szükség van arra, hogy legyen utánpótlás, ha ugyanis nincsenek gyerekek és nincsenek erős családok, ezt a jövőképet nem tudják érvényesíteni.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
szóljon hozzá!