
Petőfi szobra Szovátán
Fotó: Szatmári Bence
A Tomcsa Sándor Színház programjában két alkalommal is szerepel a héten az Udvarhely Táncműhely Petőfi-potomság – Bálint Dani különös esete a költővel című előadása, amely egy keresztúri Petőfi-legendát dolgoz fel.
2023. április 03., 12:032023. április 03., 12:03
A táncszínházi produkciót április 4-én és április 5-én lehet megtekinteni a székelyudvarhelyi művelődési házban, mindkét nap 19 órától. Az alkotók a Petőfi 200 emlékévhez kapcsolódva Bálint Dani színes, egyben groteszk történetén keresztül reflektálnak Petőfi költői és emberi nagyságára. Az előadás rendező-koreográfusa László Csaba, dramaturgja Dósa Zoltán.
Jegyet vásárolni a színház jegypénztárában hétköznapokon 11–14 és 15–17 óra között, vagy foglalni a 0743 212 131-es telefonszámon lehetséges.

Milyen legendák, történetek élnek Petőfiről Székelykeresztúron? Hogyan kapcsolódik egy temetkezési vállalkozó neve a költőhöz? És miként lett ez a vállalkozó, Bálint Dani a Petőfi-potomság című előadásának központi figurája?
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!