
Fotó: Gecse Noémi
Közel ötezren írták alá eddig azt a petíciót, amelyet Vladimir Anton rendező, a Csíki Játékszín művészeti vezetője kezdeményezett Állítsátok meg a kultúra elpusztítását! címmel. A napokban közzétett sürgősségikormányrendelet-tervezet ellen tiltakoznak, amely jelentősen csökkentené a kultúrára és sportra fordítható önkormányzati hozzájárulást.
2023. augusztus 06., 11:192023. augusztus 06., 11:19
A Csíki Játékszín Facebook-bejegyzésében hívta a figyelmet arra, hogy a színház és Csíkszereda összes többi kulturális intézménye kritikus helyzetben van. „Most az Önök segítségét kérjük. Ahogy Korodi Attila polgármester néhány nappal ezelőtti sajtótájékoztatóján bejelentette,
És nemcsak városunkban, hanem az egész országban. A sürgősségi rendelet tervezete az intézmények megsemmisítésével fenyeget, olyan emberek (művészek, technikusok, adminisztratív személyzet) alkotta csapatok felszámolásával, akik lelkesen és olykor akár személyes áldozatok árán is egyetlen célnak szentelték az életüket: a közönség és a közösség szolgálatának” – írja a társulat.
Tilatkozásuk kifejezésére Vladimir Anton rendező, a Csíki Játékszín vezetője online petíciót indított Állítsátok meg a kultúra elpusztítását! címmel (románul: Opriți distrugerea culturii!).

Döbbenettel értesültek, és tiltakoznak a Székelyudvarhely Megyei Jogú Város fenntartásában működő kulturális intézmények vezetői a kormány által nyilvánosságra hozott gazdasági megszorításokat tartalmazó kormányhatározat-tervezetről.
Eddig közel ötezren írták alá a petíciót, kifogásolva a kormány sürgősségirendelet-tervezetét, amely többek között a kultúrára és sportéletre fordítható költségeket csökkentené le drasztikusan, illetve több kulturális és sportintézmény összevonását, megszüntetését vonná maga után.
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
1 hozzászólás