
Az ország számos megyéjében szintén e hónapban rendeződnek a szociális és gyermekvédelmi igazgatóságoknál fennálló anyagi problémák. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Megoldódnak a pénzügyi problémák hétfőn a Hargita megyei szociális ellátórendszerben. A megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság, amely hónapok óta pénzhiánnyal küszködik, újabb költségvetés-kiegészítést kap, így rendezni tudja elmaradásait is.
2024. december 05., 14:172024. december 05., 14:17
A nem megfelelő állami finanszírozás miatt évek óta pénzhiánnyal küszködik a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóságok jó része, és ezek közé tartozik a Hargita megyei is. Az igazgatóság már ősz eleje óta pénzhiánnyal küszködik, a szeptember első felében folyósított augusztusi béreket is csak nehezen tudták kiutalni, majd kaptak költségvetés-kiegészítést, de az nem fedezte az év végéig szükséges kiadásaikat.
A napokban újabb kiegészítést folyósítanak az intézménynek, így
rendezni tudják elmaradásaikat és a novemberi béreket is ki tudják utalni a szociális ellátórendszerben dolgozóknak – tudtuk meg Elekes Zoltántól, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság vezetőjétől. Hatmillió lejt kap a központi költségvetésből az igazgatóság – hétfőn rendkívüli ülést tart a megyei tanács, azon hozzák majd meg a döntést, amely lehetővé teszi, hogy a pénz átkerüljön az igazgatóság számlájára, így tehát rendeződik a probléma – mondta el az intézmény vezetője.
Vannak elmaradásai az igazgatóságnak, de olyan régi tartozásai nincsenek, amelyek miatt felmerült volna az intézmény által igénybe vett szolgáltatások felfüggesztése, most viszont
Kedden, a hónap tizedik napján esedékes a szociális ellátórendszerben dolgozók béreinek a kiutalása, és amint azt Elekes Zoltán kérdésünkre elmondta, a költségvetés-kiegészítésnek köszönhetően késés nélkül tudják utalni a fizetéseket is.
Az ország számos megyéjében szintén e hónapban rendeződnek a szociális és gyermekvédelmi igazgatóságoknál fennálló anyagi problémák: a kormány szerdai ülésén született döntés arról, hogy összesen 200 millió lejt kap 36 megye önkormányzata a gyermekek, fogyatékkal élők és idősek védelmét szolgáló szociális szolgáltatások finanszírozására.
A szociális és gyermekvédelmi igazgatóságok minden esztendő utolsó negyedében költségvetési gondokkal küzdenek, a harmadik negyedév végére ugyanis rendszerint kimerül az éves költségvetésük. Ennek okáról bővebben korábbi cikkünkben olvashatnak.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
szóljon hozzá!