
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha szerda lett volna az utolsó nap, péntekig még biztosan menetrend szerint fognak járni a városi buszok Székelyudvarhelyen – derül ki a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Facebookon közzétett közleményéből.
2022. június 28., 18:072022. június 28., 18:07
Két hete meglepetésként érte a hír a városlakókat, miszerint június 28-tól meghatározatlan ideig szünetelni fog a székelyudvarhelyi tömegközlekedés, ugyanis a közszállítást évek óta ellátó cég nem hosszabbít szerződést a városházával.
Egy szerdán közzétett városházi közlemény szerint azonban a szolgáltató együttműködésének köszönhetően július elsejéig, azaz
A folytatásról – ahogy arról már korábban mi is beszámoltunk – jelenleg is zajlanak a tárgyalások, a cél az, hogy ne legyen kiesés a szolgáltatásban – áll még a rövid közleményben.

Június 28-tól meghatározatlan ideig szünetelni fog a székelyudvarhelyi tömegközlekedés. Több alternatíva is született a helyzet hosszú távú rendezésére, ám egyértelmű döntés még nincs kialakult helyzet megoldására.
Elkezdte az állami támogatás kifizetését az állattartó gazdáknak a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Középiskolás diákok jelentkezését várják az Erdélyi Perpatvar programra, amely az erdélyi középiskolásokat hívja érvelni, gondolkodni és csapatban dolgozni. A győztesek idén is Brüsszelbe utazhatnak tanulmányútra.
Jelentősen megterhelheti a székelyudvarhelyi költségvetést, ha ki kell fizetni azt az összeget, amelyet a szejkefürdői szennyvízhálózat építésével korábban megbízott cég követel a ki nem fizetett összegek késedelmi kamataiként, miután pert nyert.
A rotációs alapon Romániában állomásoztatott dandár átcsoportosítása révén az amerikai csapatok jelenléte az országban valójában visszatér az ukrajnai háború előtti szintre – közölte szerdán az X közösségimédia-platformon az államfő.
Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
Ilie Bolojan kormányfő miniszterelnökhelyettes-jelöltje, Oana Gheorghiu szerdán a Facebook-oldalán közölte, hogy kinevezése esetén a kormány álláspontját fogja „lojálisan” képviselni a román-amerikai kapcsolatokban.
Kovásznán elégedetlenségi hullám zúdult a megyei vízszolgáltatóra azt követően, hogy nem függesztette fel a szolgáltatást, holott azt október 28-ra beharangozta. A kialakult helyzetről kérdeztük Gyerő Józsefet, a város polgármesterét.
Kelemen Hunor szerint indokolatlanul támadják a bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezettel kapcsolatos kijelentései miatt az igazságszolgáltatási rendszer képviselői.
A védelmi minisztérium szerdán bejelentette, hogy az Egyesült Államok csökkenti a Romániában állomásozó katonáinak a számát.
szóljon hozzá!