
Vitákkal tűzdelt önkormányzati ülést tartottak kedden Székelyudvarhelyen
Fotó: Erdély Bálint Előd
Június végétől meghatározatlan ideig szünetelni fog a székelyudvarhelyi tömegközlekedés – derült ki a helyi képviselő-testület keddi soron kívüli ülésén.
2022. június 14., 18:352022. június 14., 18:35
2022. június 15., 12:112022. június 15., 12:11
Június végétől megszűnik a székelyudvarhelyi tömegközlekedést lebonyolító céggel kötött szerződés – hívta fel a figyelmet a keddi képviselő-testületi ülésen Benedek Árpád Csaba, aki úgy tudja, hogy a polgármesteri hivatal nem szeretné ezt meghosszabbítani. Az RMDSZ-es tanácsos közölte,
és közbeszerzési eljárást is kell hirdetni az ügyben. Kérdésére válaszolva Venczel Attila főjegyző hangsúlyozta, hogy pozitív becslések alapján is
Mindez azt jelenti, hogy egy bizonyos időre nem lesz biztosítva a szolgáltatás Székelyudvarhelyen. Vitát szült az ülésen ugyanakkor az a szakértői jelentés, amely szerint a városban nem lehet használni a korábban Magyarországról kapott buszokat.
Heves vitát szült – már a napirendi pontok megtárgyalását megelőzően – a városi uszoda megépülésének kérdése. Gálfi Árpád polgármester emlékeztetett, ő komolyan vette a városlakók igényét. Mint mondta,
Ezért nem érti az RMDSZ és holdudvara közösségi médiában megfogalmazott „sokszor gúnyolódó kritikáit” a helyszínnel kapcsolatban.
Benedek Árpád Csaba és Berde Zoltán az RMDSZ-frakcióban
Fotó: Erdély Bálint Előd
Berde Zoltán, az RMDSZ frakcióvezetője meglepetéssel vette tudomásul, hogy a polgármesternek van ideje az ellenzéki képviselők politizálásának elemzésére, miközben számos probléma vár megoldásra. Ezek után újra felrótta az elöljárónak, hogy
Benedek Árpád Csaba RMDSZ-es képviselő még rámutatott, hogy
Arra volt kíváncsi, hogy mi történt ezzel a többletösszeggel, ami nem a városkasszába folyt be, de erre nem kapott választ.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
1 hozzászólás