
A ház és az istálló március 8-án égett le
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság/Facebook
Szerencsétlenség következtében vált lángok martalékává a hónap elején egy illyefalvi lakóház, amely egy háromgyermekes házaspárnak nyújtott addig biztonságos otthont. A tűzvész óta az önkormányzat és a faluközösség összefogásával elkezdődtek az új hajlék építési munkálatai, a nehéz sorsú családnak azonban továbbra is jól jön minden támogatás.
2024. március 28., 12:292024. március 28., 12:29
A sepsiillyefalvi Nyilas család házában március 8-án, a déli órákban ütött ki tűz, amelynek következtében

Lakóház és istálló gyulladt ki péntek délben Illyefalván: haszonállatok pusztultak el, egy kisgyerek pedig enyhébb égési sérüléseket szenvedett. Az önkormányzat gyűjtést kezdeményezett a károsultak javára.
Ahogy korábban beszámoltunk róla, a tűzben a szülők legkisebb, hároméves gyereke is könnyebb sérülést szenvedett. A tűzoltók négy órán keresztül oltották a lángokat, amelyek kiváltó okát azóta sem tisztázták. Az otthonból végül semmi nem maradt meg.
A szerencsétlenséget követően a sepsiillyefalvi önkormányzat a református egyházzal közösen gyűjtést indított, a környékbeli vállalkozók, községbeli támogatók és a helyi tanács jóvoltából csakhamar hozzá is kezdtek az udvar kitakarításának, új ház építésének.
Kuti Katalin, a Segítő Angyal Alapítvány elnöke az első pillanattól felkarolta a családot, adománygyűjtést szervezett, ennek köszönhetően
Fodor Imre, Sepsiillyefalva polgármestere kérdésünkre elmondta, hogy a szerencsétlenséget követően a község lakói rendkívül emberségesen reagáltak, „érezték és értették” a helyzet súlyosságát,
Az önkormányzat már röviddel a tűzeset után közzétett egy adománygyűjtő felhívást, ugyanakkor hamarosan nekiláttak olyan vállalkozók toborzásának, akik késznek mutatkoznak közreműködést vállalni a ház újjáépítésében.
Az elöljáró hozzátette, hogy különleges személyekről van szó, hiszen az édesanya gyermekotthonban nevelkedett, de a saját családjával ápolt kötelék viszont kivételesen erős, a három kicsit pedig mindkét szülő szorgos munka mellett neveli szeretetben. Fodor Imre szerint ebben a szerencsétlen helyzetben a közösség dicséretesen helytállt, polgármesterként pedig megteszi a tőle telhetőt, hogy segítsen a bajbajutottakon.
A károsultak számára ugyanakkor mindenfajta segítség jól jön a továbbiakban is: élelmiszernek és ruhaneműnek egyaránt örülnek, emellett építőanyagok is jól jönnek, és vállalkozó szellemű önkénteseket is várnak. Kuti Katalin arra kéri a közösséget, ne engedjék el a család kezét, hiszen hosszú út áll előttük addig, amíg újra biztos tető kerül a fejük fölé. Adományt utalni a Segítő Angyal Egyesület számlaszámaira lehet: O33BTRLEURCRT0672853601, RO83BTRLRONCRT0672853601. További információt a 0723-351 712-es telefonszámon nyújt az egyesület elnöke.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!