
A ház és az istálló március 8-án égett le
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság/Facebook
Szerencsétlenség következtében vált lángok martalékává a hónap elején egy illyefalvi lakóház, amely egy háromgyermekes házaspárnak nyújtott addig biztonságos otthont. A tűzvész óta az önkormányzat és a faluközösség összefogásával elkezdődtek az új hajlék építési munkálatai, a nehéz sorsú családnak azonban továbbra is jól jön minden támogatás.
2024. március 28., 12:292024. március 28., 12:29
A sepsiillyefalvi Nyilas család házában március 8-án, a déli órákban ütött ki tűz, amelynek következtében

Lakóház és istálló gyulladt ki péntek délben Illyefalván: haszonállatok pusztultak el, egy kisgyerek pedig enyhébb égési sérüléseket szenvedett. Az önkormányzat gyűjtést kezdeményezett a károsultak javára.
Ahogy korábban beszámoltunk róla, a tűzben a szülők legkisebb, hároméves gyereke is könnyebb sérülést szenvedett. A tűzoltók négy órán keresztül oltották a lángokat, amelyek kiváltó okát azóta sem tisztázták. Az otthonból végül semmi nem maradt meg.
A szerencsétlenséget követően a sepsiillyefalvi önkormányzat a református egyházzal közösen gyűjtést indított, a környékbeli vállalkozók, községbeli támogatók és a helyi tanács jóvoltából csakhamar hozzá is kezdtek az udvar kitakarításának, új ház építésének.
Kuti Katalin, a Segítő Angyal Alapítvány elnöke az első pillanattól felkarolta a családot, adománygyűjtést szervezett, ennek köszönhetően
Fodor Imre, Sepsiillyefalva polgármestere kérdésünkre elmondta, hogy a szerencsétlenséget követően a község lakói rendkívül emberségesen reagáltak, „érezték és értették” a helyzet súlyosságát,
Az önkormányzat már röviddel a tűzeset után közzétett egy adománygyűjtő felhívást, ugyanakkor hamarosan nekiláttak olyan vállalkozók toborzásának, akik késznek mutatkoznak közreműködést vállalni a ház újjáépítésében.
Az elöljáró hozzátette, hogy különleges személyekről van szó, hiszen az édesanya gyermekotthonban nevelkedett, de a saját családjával ápolt kötelék viszont kivételesen erős, a három kicsit pedig mindkét szülő szorgos munka mellett neveli szeretetben. Fodor Imre szerint ebben a szerencsétlen helyzetben a közösség dicséretesen helytállt, polgármesterként pedig megteszi a tőle telhetőt, hogy segítsen a bajbajutottakon.
A károsultak számára ugyanakkor mindenfajta segítség jól jön a továbbiakban is: élelmiszernek és ruhaneműnek egyaránt örülnek, emellett építőanyagok is jól jönnek, és vállalkozó szellemű önkénteseket is várnak. Kuti Katalin arra kéri a közösséget, ne engedjék el a család kezét, hiszen hosszú út áll előttük addig, amíg újra biztos tető kerül a fejük fölé. Adományt utalni a Segítő Angyal Egyesület számlaszámaira lehet: O33BTRLEURCRT0672853601, RO83BTRLRONCRT0672853601. További információt a 0723-351 712-es telefonszámon nyújt az egyesület elnöke.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!