
A ház és az istálló március 8-án égett le
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság/Facebook
Szerencsétlenség következtében vált lángok martalékává a hónap elején egy illyefalvi lakóház, amely egy háromgyermekes házaspárnak nyújtott addig biztonságos otthont. A tűzvész óta az önkormányzat és a faluközösség összefogásával elkezdődtek az új hajlék építési munkálatai, a nehéz sorsú családnak azonban továbbra is jól jön minden támogatás.
2024. március 28., 12:292024. március 28., 12:29
A sepsiillyefalvi Nyilas család házában március 8-án, a déli órákban ütött ki tűz, amelynek következtében

Lakóház és istálló gyulladt ki péntek délben Illyefalván: haszonállatok pusztultak el, egy kisgyerek pedig enyhébb égési sérüléseket szenvedett. Az önkormányzat gyűjtést kezdeményezett a károsultak javára.
Ahogy korábban beszámoltunk róla, a tűzben a szülők legkisebb, hároméves gyereke is könnyebb sérülést szenvedett. A tűzoltók négy órán keresztül oltották a lángokat, amelyek kiváltó okát azóta sem tisztázták. Az otthonból végül semmi nem maradt meg.
A szerencsétlenséget követően a sepsiillyefalvi önkormányzat a református egyházzal közösen gyűjtést indított, a környékbeli vállalkozók, községbeli támogatók és a helyi tanács jóvoltából csakhamar hozzá is kezdtek az udvar kitakarításának, új ház építésének.
Kuti Katalin, a Segítő Angyal Alapítvány elnöke az első pillanattól felkarolta a családot, adománygyűjtést szervezett, ennek köszönhetően
Fodor Imre, Sepsiillyefalva polgármestere kérdésünkre elmondta, hogy a szerencsétlenséget követően a község lakói rendkívül emberségesen reagáltak, „érezték és értették” a helyzet súlyosságát,
Az önkormányzat már röviddel a tűzeset után közzétett egy adománygyűjtő felhívást, ugyanakkor hamarosan nekiláttak olyan vállalkozók toborzásának, akik késznek mutatkoznak közreműködést vállalni a ház újjáépítésében.
Az elöljáró hozzátette, hogy különleges személyekről van szó, hiszen az édesanya gyermekotthonban nevelkedett, de a saját családjával ápolt kötelék viszont kivételesen erős, a három kicsit pedig mindkét szülő szorgos munka mellett neveli szeretetben. Fodor Imre szerint ebben a szerencsétlen helyzetben a közösség dicséretesen helytállt, polgármesterként pedig megteszi a tőle telhetőt, hogy segítsen a bajbajutottakon.
A károsultak számára ugyanakkor mindenfajta segítség jól jön a továbbiakban is: élelmiszernek és ruhaneműnek egyaránt örülnek, emellett építőanyagok is jól jönnek, és vállalkozó szellemű önkénteseket is várnak. Kuti Katalin arra kéri a közösséget, ne engedjék el a család kezét, hiszen hosszú út áll előttük addig, amíg újra biztos tető kerül a fejük fölé. Adományt utalni a Segítő Angyal Egyesület számlaszámaira lehet: O33BTRLEURCRT0672853601, RO83BTRLRONCRT0672853601. További információt a 0723-351 712-es telefonszámon nyújt az egyesület elnöke.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
szóljon hozzá!