
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság/Facebook
Lakóház és istálló gyulladt ki péntek délben Illyefalván: haszonállatok pusztultak el, egy kisgyerek pedig enyhébb égési sérüléseket szenvedett. Az önkormányzat gyűjtést kezdeményezett a károsultak javára.
2024. március 08., 19:562024. március 08., 19:56
2024. március 08., 19:582024. március 08., 19:58
Egy nehéz anyagi helyzetben lévő, háromgyermekes család háza és melléképületei gyulladtak meg, a tűzvészben az istállóban lévő ló és egy csikó is odaveszett, tetemüket az önkormányzat szállíttatta el az égetőbe. Egy kutyát sikerült kimenteni a lángok közül.
Fotó: Bodor Tünde
Az idejében érkezett riasztásnak köszönhetően a kis telken keletkezett nagy tűz nem terjedt át a szomszédos épületekre, noha fennállt ennek veszélye. A három esetkocsival a helyszínre siető tűzoltók több mint négy órát küzdöttek a 200 négyzetméteren elharapózott lángokkal. A tüzet valószínűleg az otthon levő gyermekek okozták, közülük a 3 évest kisebb égési sérülésekkel szállították kórházba.
Fotó: Bodor Tünde
Az önkormányzat gyűjtést kezdeményezett a károsult család javára. Akik adakozni szeretnének, a pénzt a református egyház számlájára utalhatják. Számlaszám: RO81BRDE150SV01428771500.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
szóljon hozzá!