Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Országszerte tüntettek a bírósági alkalmazottak, miután bérigényeik nem rendeződtek a december 7-én tartott tanácskozáson, a találkozót követően pedig Marcel Boloș pénzügyminiszter kijelentette, hogy nem biztosít forrásokat a bérek teljes kifizetésére.
2023. december 14., 17:152023. december 14., 17:15
2023. december 14., 17:162023. december 14., 17:16
A bírósági jegyzők, azaz több mint 7500 szakszervezeti tag
Ennek értelmében csak sürgősségi ügyek tárgyalásán vesznek reszt – írják a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményükben.
A bírósági jegyzők szakszervezete (Sindicatul Național al Grefei Judiciare Dicasterial) által kibocsátott átiratban, felszólítják a kormánykoalíciót, tartsa tiszteletben azokat a jogerős bírósági ítéleteket, amelyekben
Hozzáteszik, hogy az igazságszolgáltatásban tapasztalható béregyenlőtlenségek más társadalmi-szakmai kategóriákban is megtalálhatók, amelyek megoldásához és kifizetéséhez a végrehajtó és a törvényhozó hatalom megtalálta a jogi eszközöket és a szükséges forrásokat, míg
Végül kiemelik, hogy mind a szakszervezetük, mind az igazságszolgáltatást képviselő intézmények számos javaslatot tettek a béregyenlőtlenségek megoldására, ami nem hozott eredményt.
Fodor Tímea-Katalin, a gyergyószentmiklósi bíróság bűnügyi végrehajtó irodájának jegyzője lapunknak elmondta:
Az elmúlt évek során a személyzet nagymértékben cserélődött, és akadt olyan időszak is, amikor a tíz fő helyett négy bírósági jegyző dolgozott, ez pedig sok kifizetetlen túlórát eredményezett – mondta. Kiemelte, hogy
ők nem fizetésemelésért tüntetnek, hanem azért, hogy fizessék ki az elvégzett munkájukat, illetve biztosítsák a megítélt, teljes összegű béreket – melyekre végleges és jogerős bírósági határozatok születettek –, valamint az elmaradt fizetési különbözeteket 2018 januárjától napjainkig, ugyanis – mint kifejtette – jelenleg is a 2017-ben megállapított és befagyasztott fizetések vannak érvényben.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!