
Fotó: Beliczay László
Szeptember 14–17. között rendezik Borospatakon, a Gyimesi Skanzen házai között a Taste of Transylvania gasztrofesztivál második kiadását, amelyen 22 kiállító és mintegy 40 előadás várja a betérőket.
2023. szeptember 06., 18:552023. szeptember 06., 18:55
A fesztivál lényege továbbra is az erdélyi alapanyagok és gasztronómiai hagyományok ápolása. Ezt idén a low-waste filozófiával is összekötötték a szervezők, ami azt jelenti, hogy a kiállítók és előadók számára
Szakmai nappal is bővül a Taste of Transylvania, szeptember 14-én, csütörtökön a vendéglátós és más rokon szakmák képviselőit várják a skanzenbe. Újabb színpad épül a skanzen domboldalára, ahol szintén gasztronómiai témájú előadások és kulturális programok kapnak helyet. A fősátorban idén mindennapos táncház és egyéb kulturális, illetve zenei programok várják a vendégeket.
Két teljesen új helyszín is lesz, az egyiket Örömfőzdének keresztelték el, itt ötven szakács négy turnusban, kisebb csoportokra osztva és egymást váltva fog főzni. Az idei fesztivál egyik kiemelt programja Románia legnagyobb drónshow-ja: pénteken és szombaton este
A fesztivál másik újdonsága a Champagne bár, amelyet az Apahavason rendeznek be.
További részletek a fesztivál Facebook-oldalán és weboldalán érhetők el, ahol szálláshelyeket is lehet igényelni a fesztivál idejére.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kiss Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!