
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Nagyjából már feloldották a városnapok idejére bevezetett forgalom- és parkolási korlátozásokat Székelyudvarhelyen, még néhány óra, és az autósok a megszokott módon közlekedhetnek a városközpontban is – tudtuk meg Katona Lóránttól, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség igazgatóhelyettesétől.
2024. július 01., 12:022024. július 01., 12:02
A hétvégi Udvarhely Napok miatt lezárások, illetve forgalmi változások voltak néhány utcában, a vasárnappal befejeződött rendezvényt követően hétfőn már feloldották a Mihail Kogălniceanu és Mihai Eminescu utcákat, valamint a Sportcsarnok parkolóját is. A Bányai János utcában is a megszokott módon halad már a forgalom, és a Mihai Eminescu, illetve a Mihail Kogălniceanu utcákban is lehet már parkolni – mutatott rá a helyi rendőrség illetékese. Kérdésünkre azt is elmondta,
így a Városháza tér a polgármesteri hivatal előtti szakaszon még le van zárva, valamint a Vár utca a Petőfi Sándor utca és a Városháza tér közötti szakasza sem járható még, ahogy a Tamási Áron utca sem a Városháza tér és a körforgalom közötti szakaszon. Az említett utcák a színpad eltávolítását követően lesznek ismét használhatók az autósok számára, az igazgatóhelyettes szerint legkésőbb a késő délutáni, kora esti óráktól.
Négy megyére narancssárga, 14 megyére sárga jelzésű hőségriasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Erdőtüzek oltására szakosodott negyvenfős kontingenst küldött csütörtökön Görögországba a román belügyminisztérium vészhelyzetekért felelős szakosztálya az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU) szervezésében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség péntek reggel bejelentette az egészségügyi általános sztrájk felfüggesztését.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete egyik vizsgált forgatókönyv szerint sem kedvez az egészségügyi dolgozóknak – közölte a Sanitas Szakszervezeti Szövetség csütörtökön.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
szóljon hozzá!